Százmilliós Vasas

S. G.S. G.
2003.01.20. 21:17
Címkék
Hosszú idő után az első olyan hír, amelynek maradéktalanul örülhetnek a Vasas-szurkolók: jelentős támogatóval, tőkeerős befektetővel kötött szerződést a klub női kézilabda-szakosztálya. Amiről napok óta pletykaszinten lehetett hallani, az hétfő délután ténnyé vált. Ismét van, lesz pénz és újra lehet álmodozni bajnoki címről, nemzetközi kupameccsekről. Furcsa is mindezt leírni a Vasassal kapcsolatban, hiszen mindenki előtt ismert, milyen nehéz helyzetben van az egyesület, rogyadozik a klubház, a szakosztályok jelentős része anyagi gondokkal küzd és sokan már a teljes csődről beszélnek. Ilyen helyzetben valóban jelentős eseménynek nevezhetjük a hétfői elnökségi ülést, amelyen megszavazták a vadonatúj tulajdonos belépését és azt, hogy az Ideal Kft. 51 százalékban részesedjen a női kézilabdacsapatot üzemeltető gazdasági társaságból.Információink szerint az ifjabb Szeder Zoltán tulajdonos és idősebb Szeder Zoltán ügyvezető igazgató vezette kft. jelentős összeget szán az egykori sikerszakosztály felélesztésére. Pénzről nem beszélnek, de bizton állítható, hogy százmillió forint körüli összegről van szó, amely éves költségvetésnek azért nem hangzik roszszul. A megújult felállásban dolgozó vezérkar február 1-én áll munkába, és első lépésként külföldről szerződtet egy meghatározó játékost. Ezen a tavaszon nem is lehet más a cél, mint a bentmaradás kiharcolása, hogy aztán nyáron alaposan megerősítsék az együttest, és a hároméves terv szerint újra és újra megteljen a Fáy utcai sportcsarnok, ahol dobogóért harcoló Vasas-lányok szerepelnek majd. Mert ez a cél, három éven belül bajnoki cím.Mindezt Markovits László, a klub ügyvezető elnöke is megerősítette, akinek nem kevés energiája fekszik abban, hogy ez az üzlet létrejött. Ráadásul az ifjú vezető tervéhez partnernek bizonyult az elnökség is, így már nincs akadálya az egykor szebb napokat látott szakosztály újraélesztésének. Mindezt azért fontos hangsúlyozni, mert éppen ezen a napon derült ki, hogy Pongrácz Antal, a Vasas társadalmi elnöke, szakmai elfoglaltsága miatt lemond pozíciójáról, ám nem távozik, elnökségi tagként továbbra is segíti az egyesület működését. Utódjáról egy hónapon belül döntenek.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
47 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik