Aranyesőt ünnepeltek Győrött

H. B.H. B.
2005.06.12. 23:08
Címkék
A női bajnok és MK-győztes Győri Graboplast, valamint a Győri Tento ETO férficsapata megtartotta évzáró ünnepségét, amelyen megjelent Balogh József MOB-tag polgármester, Vass Sándor, az MKSZ szakmai alelnöke, valamint a klub jelentősebb szponzorainak több képviselője. Az évzáró emelkedett hangulatban zajlott, hiszen sikerekben gazdag évet zártak az ETO KC kézilabdázói.
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)
A válogatott Mehlmann Ibolya Újvárosban folytatja karrierjét (Fotó: Czagány Balázs)

Vanyus Attila klubelnök elmondta, hogy az EHF-kupa-döntős női csapat eredményeire nagyon büszke a klub, és a női ifjúsági együttese is remekelt: sorozatban hatodszor nyert korosztályos bajnokságot. A serdülő lányok, akik az elmúlt évtizedben nyolcszor szereztek aranyérmet, ezúttal a második helyen zártak a bajnokságban. A szerényebb feltételek között működő Tento ETO (Tóth László mester gárdája) a remek szakmai munkának köszönhetően a hatodik helyet szerezte meg az NB I-ben.

Az elnök bejelentette, hogy az eredményes szereplés fokozta a támogatók érdeklődését a női csapat iránt. A névadó főszponzor, a Graboplast Holding Rt. egy évvel meghosszabbította szponzori szerződését, valamint növelte a támogatását.

Az évzárón búcsúztatták a klubtól távozó játékosokat: Sirina Irinát, Mehlmann Ibolyát, Borbás Ritát (ők a Dunaferr NK-ban folytatják), továbbá Herbert Gábort, aki a Pick-Szegedbe és Tatai Pétert, aki az MKB-Veszprémbe távozik. Valamennyien egy-egy ETO-címerrel ékesített arany nyakláncot kaptak emlékül. Ezenkívül a Pro urbe-díjas Sirina Irina és Mehlmann Ibolya egy-egy címeres aranygyűrűt is átvehetett.

Az évzáróval az ETO női együttesének véget ért a sok fontos és megerőltető mérkőzéssel járó évad. A csapat három tagjára viszont még további feladatok várnak. A három légiós - a román Simona Gogirla és Aurélia Bradeanu, valamint a szerb Ana Djokics - hazája válogatottjában vb-selejtezőket játszik.

Az új idényre való felkészülést július 6-án kezdi Róth Kálmán edző női csapata, de a vb-selejtezőkön szereplő három légiós csak július 18-án kapcsolódik be a munkába.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
7 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán

Foci vb 2026
9 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
24 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
29 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
30 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
44 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére már nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik