Női kézi Eb: Magyaros hangulatot a középdöntőre is! - Vetési

2012.12.08. 16:06
Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke úgy véli, a magyar női válogatott fantasztikusan talpra állt az első, vesztes mérkőzés után, és a szurkolók segítségével remek formába lendült. Miután az ellenfelek mérkőzésein is jól alakultak eddig az eredmények a magyar nemzeti csapat számára, nem lehetetlen az elődöntőbe jutás. 

„Tudtuk előre, hogy kiegyensúlyozott a csoportunk, bárki legyőzhet bárkit, és végül ennek megfelelően alakultak az első körben a mérkőzések – mondta el Vetési Iván. – A lányok fantasztikusan talpra álltak a keddi vereséget követően, és ahogy javult a játékuk, úgy érkeztek meg a szurkolók is Újvidékre. Nagyon örülök, hogy ismét hazai pályát teremtettek a magyarok Újvidéken, és mindenkit arra biztatok, hogy a középdöntőben is a helyszínen drukkoljon a csapatnak. Reméljük, a havazás nem nehezíti majd az utazást, de igyekszünk folyamatosan tájékoztatni a szurkolókat az útviszonyokról. A magyaros hangulatra már vasárnap, Montenegró ellen szükségünk lesz, a többi eredmény azonban jól alakult számunkra, hiszen mi négy ponttal kezdhetjük a középdöntőt, a spanyolok voltaképpen három ponttal vannak mögöttünk az egymás elleni eredmény miatt, és az is ideális, hogy a románok és az oroszok csupán egy-egy ponttal állnak. Jó esélyünk van az elődöntőbe jutásra, persze ehhez a középdöntőben szerencsés esetben három, de inkább négy pontot kell szereznünk.”Vetési Iván. – A lányok fantasztikusan talpra álltak a keddi vereséget követően, és ahogy javult a játékuk, úgy érkeztek meg a szurkolók is Újvidékre. Nagyon örülök, hogy ismét hazai pályát teremtettek a magyarok Újvidéken, és mindenkit arra biztatok, hogy a középdöntőben is a helyszínen drukkoljon a csapatnak. Reméljük, a havazás nem nehezíti majd az utazást, de igyekszünk folyamatosan tájékoztatni a szurkolókat az útviszonyokról. A magyaros hangulatra már vasárnap, Montenegró ellen szükségünk lesz, a többi eredmény azonban jól alakult számunkra, hiszen mi négy ponttal kezdhetjük a középdöntőt, a spanyolok voltaképpen három ponttal vannak mögöttünk az egymás elleni eredmény miatt, és az is ideális, hogy a románok és az oroszok csupán egy-egy ponttal állnak. Jó esélyünk van az elődöntőbe jutásra, persze ehhez a középdöntőben szerencsés esetben három, de inkább négy pontot kell szereznünk.”

Legfrissebb hírek

Franciaország és Belgium lesz a 2030-as női kézilabda Eb házigazdája

Kézilabda
2026.06.13. 11:05

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20

A Győr vereségéről, a Metz sikeréről és a válogatott jövőjéről beszélt Golovin Vlagyimir

Kézilabda
2026.06.09. 14:50

„Sokat köszönhetek a »csakazértis« mentalitásomnak” – Szemerey Zsófi semmit sem kapott ingyen

Kézilabda
2026.05.26. 10:11

„Elviselhetetlenné vált a fájdalom” – női kéziválogatottunk kulcsembere a nehéz pillanatokban már Los Angelesre gondol

Kézilabda
2026.05.05. 11:11

Női kézilabda Eb: mindháromszor a magyar válogatott játszik később a nagyváradi csoportban

Kézilabda
2026.04.22. 11:19

Montenegró, Szlovénia és Izland lesz a magyar női kézilabda-válogatott ellenfele az Eb-n

Kézilabda
2026.04.16. 18:40

Női kézi Eb: Nagyváradon játszik a magyar válogatott

Kézilabda
2026.04.13. 12:25
Ezek is érdekelhetik