Női kézi BL: A szünet után teljesen elkészültünk az erőnkkel - Tomori

2013.03.09. 18:16
Hétgólos (30–23) győzelmet aratott a román Oltchim Valcea az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában. A játékot betegen vállaló ferencvárosi kulcsember, Tomori Zsuzsanna szerint nem szabad szégyenkezniük, a záró fordulóban győztesen kell hazajönniük Oroszországból, és bízniuk kell a Krimben.

„Elkaptam valami vírust, a gyomrom nincs rendben, de nem akarok ezzel foglalkozni, kifogásokat keresni – értékelte csapata és saját teljesítményét a mérkőzést közvetítő Digi Tv-ben Tomori. – Csak az első félidőben tudtuk azt a játékot nyújtani, amire készültünk, a szünet után teljesen elkészültünk az erőnkkel. A második félidő elején elhúztak a vendégek, bár megkaptuk a lehetőséget a felzárkózásra, a szoros végjátékra, sokat hibáztunk emberelőnyökben, így a hajrában már nem volt esélyünk. Pedig örültem volna, ha szorosabb a hajrá, és ennél azért szűkebben kapunk ki. Viszont így sem szégyenkezünk, amit eddig elértünk és beletettünk ebbe a sorozatba, azok után, azt hiszem, most sem kell. Jó lenne, ha a matematika mellénk állna a záró fordulóban, és igyekszünk, hogy rajtunk ne múljon semmi. Oroszországból nem jöhetünk haza vesztesen, és nagyon bízunk a Krimben, amelyet tartunk olyan erős csapatnak, hogy a Valcea vendégeként is győzzön, ami a továbbjutásunkat jelentené."Tomori. – Csak az első félidőben tudtuk azt a játékot nyújtani, amire készültünk, a szünet után teljesen elkészültünk az erőnkkel. A második félidő elején elhúztak a vendégek, bár megkaptuk a lehetőséget a felzárkózásra, a szoros végjátékra, sokat hibáztunk emberelőnyökben, így a hajrában már nem volt esélyünk. Pedig örültem volna, ha szorosabb a hajrá, és ennél azért szűkebben kapunk ki. Viszont így sem szégyenkezünk, amit eddig elértünk és beletettünk ebbe a sorozatba, azok után, azt hiszem, most sem kell. Jó lenne, ha a matematika mellénk állna a záró fordulóban, és igyekszünk, hogy rajtunk ne múljon semmi. Oroszországból nem jöhetünk haza vesztesen, és nagyon bízunk a Krimben, amelyet tartunk olyan erős csapatnak, hogy a Valcea vendégeként is győzzön, ami a továbbjutásunkat jelentené."

„A küzdeni akarással nem volt baj, de sok hibát követtünk el, illetve ziccereket rontottunk, a Valcea pedig ezt kihasználta – mondta Szamoránsky Piroska, az FTC beállója. – Szeretnénk győzni Zvenyigorodban, aztán a szerencsén múlik majd a sorsunk."

„Örülünk a győzelemnek, de nem szállhatunk el a sikertől, mert még hátra van egy meccs, amelyen be kellene biztosítanunk a továbbjutást" – nyilatkozta Katarina Bulatovics, a Valcea átlövője.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
14 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
23 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28
Ezek is érdekelhetik