Női kézi BL: Nem adjuk fel a továbbjutási terveinket - Elek

2013.03.09. 18:04
Hétgólos (30–23) győzelmet aratott a román Oltchim Valcea az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában. Mindkét edző szerint a második félidő bizonyult a döntőnek, amelyben a fáradt házigazdák nem tudtak lépést tartani a lendületbe jött vendégekkel.

„Cserelehetőségekben nagy volt a különbség a két együttes között, és nem a mi javunkra, volt olyan periódusunk, amikor kizárólag fiatalokkal játszottunk, ráadásul Tomori Zsuzsi eleve betegen vállalta a játékot, az első félidő aztán teljesen fel is emésztette az ő erejét – nyilatkozta Elek Gábor, a ferencvárosiak szakvezetője. – Küzdöttünk, hajtottunk, most ennyi van a csapatban pillanatnyilag, és ennyi különbség volt a két együttes között. Független a szerdai, Győr elleni bajnokitól, mert meglátásom szerint nem az nyomta rá a bélyegét erre a mai találkozóra. Nehéz ezt a mérkőzést értékelni, de az biztos, hogy káprázatos környezetben és szurkolók előtt játszhattunk, az ősszel és a tavasszal is jó játékkal, eredményekkel háláltuk meg ezt a bizalmat. A közönség mérkőzés utáni reakciója nagyon sokat jelent nekünk, nem adjuk fel a továbbjutási terveinket, úgy megyünk Oroszországba, hogy nyerni szeretnénk." Elek Gábor, a ferencvárosiak szakvezetője. – Küzdöttünk, hajtottunk, most ennyi van a csapatban pillanatnyilag, és ennyi különbség volt a két együttes között. Független a szerdai, Győr elleni bajnokitól, mert meglátásom szerint nem az nyomta rá a bélyegét erre a mai találkozóra. Nehéz ezt a mérkőzést értékelni, de az biztos, hogy káprázatos környezetben és szurkolók előtt játszhattunk, az ősszel és a tavasszal is jó játékkal, eredményekkel háláltuk meg ezt a bizalmat. A közönség mérkőzés utáni reakciója nagyon sokat jelent nekünk, nem adjuk fel a továbbjutási terveinket, úgy megyünk Oroszországba, hogy nyerni szeretnénk."

„A második félidőnk nagyon jól sikerült, főleg a védekezés, talán a magyar csapat fáradt volt a hétközi bajnoki miatt – mondta Jakob Vestergaard, a Valcea edzője. – Boldog vagyok, hogy a győzelemmel megőriztük az esélyünket az elődöntőbe jutásra."

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
14 órája

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
23 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28
Ezek is érdekelhetik