Női kézi: fiús mentalitás és 13 új játékos az MTK-nál

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.07.20. 10:24
Az MTK-Budapest női kézilabdacsapata tulajdonképpen adminisztratív úton őrizte meg NB I-es tagságát – az utolsó előtti, kiesést jelentő helyen végzett, mivel azonban az NB I B Nyugati csoportját megnyerő Szekszárd nem vállalta az indulást az első osztályban, a Magyar Kézilabda-szövetség az MTK-t mint a jobbik kiesőt kérte fel az indulásra –, és talán pont ez a tény sarkallta a fővárosiakat arra, hogy a következő szezonnak alaposan átalakított kerettel vágjanak neki. Olyan csapattal, amely képes lehet a pályán elért eredményekkel és győzelmekkel kiharcolni a bennmaradást.

Az új játékosállományhoz új szakember is dukál, az előző szezonban Borsodi Péter, majd Majoros Gusztáv dirigálta az együttest, a nyári felkészülésnek pedig már Horváth Attilával vágtak neki. A hat éve edzősködő Horváth eddig férficsapatoknál dolgozott, először ülhet női, egyúttal első osztályú klub kispadjára.

„Nagy kihívás előtt állok, az biztos – ismerte el Horváth Attila. – Tizenhárom új játékost kell összeszoktatnunk, összegyúrnunk. Különböző szintű és korú kézilabdázók alkotják a keretet, vannak, akik már rutinosak, de akadnak olyanok is, akik eddig még nem vagy csak alig kóstoltak bele az NB I-be. A vezetőség az első nyolc hely megszerzésének valamelyikét tűzte ki célul, ha összecsiszolódunk, elérhetjük ezt annak ellenére is, hogy a riválisok is jól erősítettek. Szeretném, ha megújulna a játékunk, sokkal gyorsabb, játékosabb kézilabdát kell játszanunk, ami a keményebb védekezésre épül. Ehhez megvannak az erős, magas játékosaink. A fiús mentalitást is átadnám a csapatnak, remélem, erre a lányok is vevők lesznek, mert ehhez elsősorban ők kellenek."

Horváth munkáját Stranigg Ferenc és a kapusedző, Bakos István segíti, a keretben és a pályán pedig olyan rutinos játékosokra támaszkodhat, mint a Debrecenből érkező Ábrahám Szilvia, Barna Éva és Valovics Nóra, a bajnoki bronzérmes Érdet elhagyó Wolf Alexandra, vagy a Ferencvárossal kétszeres KEK-győztes, a legutóbbi két idényben Vácon játszó Szádvári Krisztina. A külföldi piacon is szétnézett az MTK, így akadt a kék-fehérek hálójába a lengyel Gdynia 29 éves átlövője, a tunéziai válogatott Inesz Huildi és egy igazi nagy hal, az osztrák válogatott Petra Blazek. A 27 éves kapus a Hypo utánpótlásában kezdte, a südstadtiakkal Bajnokok Ligája-ezüstöt és KEK-trófeát is szerzett, de játszott a Thüringerben is, amellyel német bajnokságot és kupát nyert. Az előző bajnokságban a francia Union Mios Biganos-Begles-ben szerepelt.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
18 órája

Közel az egyezség, az MTK-hoz igazolhat a Honvéd támadója – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 11:21

MTK: korábbi játékos csatlakozik Pinezits Máté stábjához

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 15:34

Élményekkel és érmekkel újra kék-fehérben Hinora Kristóf

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 08:55

A spanyol harmadosztályú klub végleg megszerezte az MTK kapusának játékjogát

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 19:28

NB I: az MTK volt az előző idény legsportszerűbb csapata

Labdarúgó NB I
2026.05.22. 14:27

Három fiatal is debütált az élvonalban, döntetlennel zárult a Puskás Akadémia és az MTK bajnokija

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 21:53

Videó: Kádár Tamás visszavonul, a Pancho Arénában búcsúzott a futballtól

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 20:46
Ezek is érdekelhetik