Kézi Eb: „Érezhető a szimpátia a lengyeleken; azt várjuk, amit Roli”

2016.01.20. 09:42
null
A lengyelek Gdanskban is kitettek magukért
A hideg ellenére is több mint ötszáz szurkoló gyűlt össze kedd este a Gdansk óvárosában felállított szurkolói zónában, hogy együtt nézze meg a házigazda Lengyelország Franciaország elleni csoportrangadóját a férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Bár Gdanskban szünnap volt, nem állt meg az élet, főleg hogy a házigazda Franciaországgal találkozott, így szép számmal érkeztek szurkolók, hogy közösen nézzék meg a találkozót.


A hangulatot csak fokozta, hogy nagyon jól játszott a lengyel csapat, a drukkerek minden kimaradt francia támadásnál vagy éppen Szmal-védésnél hangos ovációban törtek ki. Amikor pedig gólt lőttek a kedvencek:


A szünetben dán szurkolókkal is összefutottunk. Maiken és Jette eddig nagyon elégedett a rendezéssel, ellenben szerintük a csapatuk lehetne jobb is, nem voltak elájulva az első két mérkőzésüktől. A mieink ellen természetesen győzelmet várnak.

Több mint ötszázan nézték a meccset a szurkolói zónában
Több mint ötszázan nézték a meccset a szurkolói zónában


A második játékrészben ugyan próbáltak zárkózni a franciák, de ezen az estén nem bírtak a jobban játszó lengyelekkel. A mezőny legeredményesebbjeként kilenc góllal záró Karol Bielecki minden találatát hatalmas éljenzés fogadja, de az igazi fieszta a lefújás után alakult ki.


Magyarokkal is találkoztunk, így itt volt például a Cegléd vezetőedzője, Kökény István, míg Gábor egy hatfős társasággal tekintette meg a mérkőzést.

„Érezhető a szimpátia a lengyeleken, kedves gesztus volt tőlük az az óriási molinó, amit a csarnokban kifeszítettek. Megyünk Wroclawba is, de előtte nagyon szurkolunk a fiúknak a dánok elleni meccsen, megígérjük, hogy a hangunkat hozzátesszük. És hogy mit várok? Azt, amit Roli írt a mérkőzés kapcsán.”

(Forrás: Facebook)
(Forrás: Facebook)

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT (WROCLAW)

17.15: Németország–Szlovénia
20.00: Spanyolország–Svédország (Tv: Sport2)
D-CSOPORT (GDANSK)
17.15: Oroszország–Montenegró (Tv: Sport1)
20.00: Dánia–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport)

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55

Sipos Adrián: Még mindig érzem magamon a fejlődés lehetőségét

Kézilabda
2026.06.05. 08:53

Kritika és önkritika – egyelőre nem döntött az MKSZ Chema Rodríguez beszámolójáról

Kézilabda
2026.06.02. 15:11
Ezek is érdekelhetik