Női kézi: a bajnoki cím és a final four a Fradi célja, de…

2016.07.28. 17:24
A Ferencváros női kézilabdacsapata Sepsiszentgyörgyön edzőtáborozik, ahol este összecsap a Corona Brasov együttesével. Elek Gábor vezetőedző a Háromszék napilapnak beszélt a felkészülésről és a következő szezonról.

„Nagyon jól érezzük magunkat itt, Erdély közel áll hozzám, illetve az a magyarságtudat, ami itt létezik, számomra nagyon szimpatikus. Az elmúlt években volt egy nagyon jól bejáratott edzőtábor-lehetőségünk Ausztriában, és amikor ez az opció megszűnt, a csapatvezetőkkel azonnal Erdélyben gondolkodtunk, és nem másban. Azt gondolom, még jó eséllyel fogunk Sepsiszentgyörgyön találkozni” – mondta Elek Gábor a Háromszék napilapnak. „Nagyon jól érezzük magunkat itt, Erdély közel áll hozzám, illetve az a magyarságtudat, ami itt létezik, számomra nagyon szimpatikus. Az elmúlt években volt egy nagyon jól bejáratott edzőtábor-lehetőségünk Ausztriában, és amikor ez az opció megszűnt, a csapatvezetőkkel azonnal Erdélyben gondolkodtunk, és nem másban. Azt gondolom, még jó eséllyel fogunk Sepsiszentgyörgyön találkozni” – mondta Elek Gábor a Háromszék napilapnak.

Az FTC vezetőedzője hozzátette, jelenleg még a fizikai edzéseké a főszerep, a labda csak néha kerül elő, és az esti meccset is azért vállalták el, hogy a lányok érezzék, „ők kézilabdázók és nem nehézatléták”.

A következő szezonnal kapcsolatban kifejtette: „Külön kell választanunk a célt a realitástól. Célunk, hogy megszerezzük a magyar bajnoki címet, illetve a Bajnokok Ligájában a final fourba jussunk, de tudatában vagyunk, hogy ez hatalmas bravúr lenne. A legnagyobb hazai riválisunk a Győr, amely a világ legerősebb keretével rendelkezik, mondhatjuk, egy mini világválogatott. Mi zömében magyar játékosokra építünk, és próbáljuk is tartani magunk ehhez. Azt gondolom, a realitás számunkra a második hely, annak ellenére, hogy célunk a bajnoki arany. A Bajnokok Ligájában a realitás a nyolc közé jutás, és az sem könnyű feladat, de a célunk, ahogy már említettem: a legjobb négy között lenni.”

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20

Jesper Jensen: Nagyjából azt kaptuk ebben az idényben, amit megérdemeltünk

Kézilabda
2026.06.04. 14:55

Női kézi NB I: megkapta aranyérmeit az ETO; Szucsánszki, Cvijics és Hornyák Dóra is elbúcsúzott

Kézilabda
2026.05.31. 19:59

Horváth Fanni: Nagyon szeretnénk jól zárni a négyes döntőt

Kézilabda
2026.05.17. 08:35

Elek Gábor: Nem szeretnénk szimpatikus vesztesek lenni

Kézilabda
2026.05.15. 08:35

Elek Gábor szerint bárkivel felvehetik a versenyt az Európa-liga négyes döntőjében

Kézilabda
2026.05.12. 14:06
Ezek is érdekelhetik