Női kézi BL: az EHF reagált a csődöt jelentő Vipers visszalépésére

T. Z.T. Z.
2025.01.13. 19:23
Fotó: X/Vipers Kristiansand
Mint ismert, hétfőn csődöt jelentett a Vipers Kristiansand női kézilabdacsapatának vezetősége. A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes klub azt is bejelentette: innentől kezdve minden Vipers-játékos szabadon igazolható, és az együttes azonnali hatállyal visszalép a legrangosabb európai kupasorozattól és a bajnokságtól is. Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) néhány órával később hivatalos honlapján reagált a Vipers közleményére.

Az EHF hivatalos honlapján hétfőn este adott ki egy rövid közleményt, amelyben azt írták, hogy a szövetség tudomásul vette klub döntését: „Az Európai Kézilabda-szövetséget hétfőn tájékoztatta a Vipers Kristiansand a klub azonnali csődjéről, amely a tájékoztatás napján lép életbe. A tájékoztatásban az is szerepelt, hogy a klub visszalép a női Bajnokok Ligája-sorozattól. Az EHF tudomásul veszi a klub döntését” – írták, hozzátéve, hogy a bejelentéssel összefüggő jogi kérdésekkel a következő napokban foglalkoznak, s ezt követően majd ismét tájékoztatják a nyilvánosságot.

Mint arról korábban már írtunk, a patinás norvég klub az elnökség a klub pénzügyi helyzetének alapos felmérése és a további működés lehetőségeinek hiánya után döntött úgy, hogy megszünteti a klub működését, és bejelenti a klub felszámolását. A döntést kiváltó tényező a likviditás volt, továbbá a működési garancia hiánya volt a mostani idényre.

Kézilabda
2025.01.13. 12:20

Most már tényleg itt a vége: csődöt jelentett a BL-győztes kéziklub

„A vezetősége úgy döntött, megszünteti a klub működését és bejelenti a klub felszámolását.”

 

 

Legfrissebb hírek

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Női kézilabda BL: jövőre megváltozik a lebonyolítás

Kézilabda
2026.06.13. 19:35

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43

Per Johansson: A következő szezonban sokkal erősebben fogunk visszatérni!

Kézilabda
2026.06.08. 21:06

Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait

Kézilabda
2026.06.08. 19:51
Ezek is érdekelhetik