Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

A férfiaknál új lebonyolítás lép életbe a 2026–2027-es idénytől: a korábbi 16 helyett 24 csapat szerepel a főtáblán, amelyet hat négycsapatos csoportra osztottak. A Veszprém az első, míg a Szeged a második kalapból várta a sorsolást.
A sorsoláson az azonos nemzetből érkező csapatok nem kerülhettek ugyanabba a csoportba. Azok az országok, amelyek két csapattal szerepelnek, nem kerülhettek ugyanabba a „félmezőnybe” sem: az egyik együttes az A–C, a másik a D–F csoportok valamelyikébe került. Mivel Dániát, Franciaországot és Németországot három-három klub képviseli, az EHF külön szabályozta ezen csapatok elosztását is, hogy a csoportok kiegyensúlyozottak maradjanak.
A Veszprém vezetőedzője, Xavi Pascual így nyilatkozott a klub honlapjának: „Úgy gondolom, ez egy nehéz csoport: Berlin, Porto és Partizan – nincsenek könnyű mérkőzések. Teljesen az idény elejére kell fókuszálnunk, és százszázalékos állapotban kell elkezdenünk. Emellett ott lesz a Szeged elleni Szuperkupa is, így mindössze egy hónapunk van arra, hogy készen álljunk, összeálljon a csapat, és olyan teljesítményt nyújtsunk, amivel meg tudjuk nyerni a mérkőzéseket. Mindenki számára nehéz szezon lesz, de mindig a következő lépésre kell koncentrálnunk.”
A Szegedet irányító Michael Apelgren így értékelt: „Európa legjobb csapatai vesznek részt a Bajnokok Ligájában, így könnyű csoport nem létezik. Komoly játékerőt képviselő, remek csapatokat kaptunk, minden mérkőzés nagy tempójú lesz. Annak külön örülök, hogy két skandináv csapattal is megmérkőzünk, mert szeretek ellenük játszani. Az pedig igazán különlegessé teszi a csoportküzdelmeket, hogy honfitársaimmal, a svéd bajnokkal is összecsapunk. Célunk nem is lehet más, mint továbbjutni a négyes csoportból, és a Bajnokok Ligájában folytatni a szereplésünket. Nem lesz könnyű, de képesek vagyunk rá.”
A csoportok kisorsolását megelőzően az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) azt is nyilvánosságra hozta, hogy az előző idény legjobb játékosa a Barcától a Veszprém kedvéért távozó Emil Nielsen lett, míg a fiatalok között Francisco „Kiko” Costa kapta a legtöbb szavazatot.
KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
A-csoport: One Veszprém HC, Füchse Berlin (német), FC Porto (portugál), Partizan AdmiralBet (szerb)
B-csoport: HBC Nantes (francia), MT Melsungen (német), Orlen Wisla Plock (lengyel), HC Vardar 1961 (északmacedón)
C-csoport: Aalborg Handbold (dán), Paris Saint-Germain (francia), HC Zagreb (horvát), RK Celje (szlovén)
D-csoport: Sporting CP (portugál), OTP Bank-PICK Szeged, GOG (dán), IFK Kristianstad (svéd)
E-csoport: Barca (spanyol), Montpellier Handball (francia), Dinamo Bucuresti (román), SAH Aarhus (dán)
F-csoport: SC Magdeburg (német), Industria Kielce (lengyel), Kolstad (norvég), HC Kriens-Luzern (svájci)

Lionel Messit lehetetlen kiejteni csoportkörben?

Hétfőn sorsolnak az új idényre a labdarúgó NB I-ben




