A kölcsönös feljelentés

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2002.09.30. 21:29
Címkék
Úgy látszik, lesznek következményei annak, hogy a bonyhádi Bogép-kupa döntőjében a teremből kiküldött Rátgéber László lehívta csapatát a pályáról. Nyíri Dezső, a Női Hivatásos Alszövetség elnöke megdöbbenve értesült ugyanis a történtekről, és vizsgálatot helyezett kilátásba az ügyben. "Megengedhetetlen, hogy egy az MKOSZ hivatalos rendezvényének számító tornán egy csapat levonuljon a pályáról. Akárcsak az, hogy a benevező klubok az utolsó pillanatban visszalépjenek az ilyesfajta viadaloktól” – háborgott Nyíri, aki második mondatával nyilván a Göcsej-kupán történtekre utalt, ahol a MÁV NTE és a GYSEV is nehéz helyzetbe hozta a szervezőket váratlan visszakozásával. "Ugyan egyelőre csak a sajtóban megjelent információk állnak a rendelkezésemre, de a szövetség nem fogja annyiban hagyni a történteket!” – tette még hozzá a ligaelnök.Mindeközben Rátgéber László amolyan "ellentámadáson” töri a fejét, mert továbbra is tartja, nem normális dolog, hogy az őt figyelmeztető játékvezető, Szabó György elküldte őt melegebb éghajlatra. "Beszéltem néhány illetékessel, biztatnak, hogy jelentsem fel. Egyelőre azt akarom megtudakolni, hogy Rózsa Gábor, a PVSK szakosztály-igazgatója, valamint Füzy Ákos, a PVSK másodedzője mennyire mérvadó tanú ebben az esetben, hiszen Szabó nyilván tagadni fog” – ecsetelte terveit a mester, aki egyet aludva a történtekre sem bánta meg, hogy véget vetett a horvát Gospic elleni vasárnapi finálénak. "Egyetlen tényező szólt volna amellett, hogy a lányok lejátsszák a meccset: az, hogy ott volt száz pécsi szurkoló” – jelentette ki, majd áttért arra, hogy szerinte Szabó bíró nem megfelelően állt hozzá az Euroliga-bronzérmes mérkőzéséhez. Rátgéber azt kifogásolja, hogy haragosa pénteken, szombaton és vasárnap is két mérkőzésre jelölte magát a Bogép-kupán, miközben szombat este ő fújta a kétszeri hosszabbításba torkolló Dombóvár–Körmend férficsatát. Három nap, hét meccs – valóban kicsit soknak tűnik.Csakhogy…"Ez kétségbeejtő! Rátgéber állításai nem fedik a valóságot: nem hat mérkőzést vezettem a Bogép-kupán, hanem ötöt, az pedig, hogy nem vettem komolyan a tornát, rágalom – így szól a másik fél, az ominózus összecsapás első játékvezetője, Szabó György véleménye. – Borzasztó ez az egész, végtelenül el vagyok keseredve… Ami pedig a melegebb éghajlatra való elküldést illeti, én ott és akkor is elmondtam neki, hogy azért kell kiállítanom, mert elküldött a p…-ba. Viszont ebben a helyzetben, a játékvezető testület elnökeként, kollégáimat is megkímélendő a hasonló kellemetlenségektől kötelességem feljelenteni Rátgéber Lászlót a fegyelmi bizottságnál az elmúlt nap rágalomhadjárata és igaztalan állításai miatt!”Egyre inkább úgy látszik, most már Rátgéber Lászlónak és Szabó Györgynek is van félnivalója. Mert a jelek szerint mindkettőjük ellen vizsgálat indul: a szövetség részéről, hivatalból. Ôk azonban a jelek szerint a "biztonság kedvéért” fel is jelentik egymást.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Horvátország–Ghána

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: Panama–Anglia

Foci vb 2026
6 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
6 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
12 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
15 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
52 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
58 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik