Magabiztos győzelmet ért az okos és pontos játék

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2002.11.20. 23:19
Címkék
A finnek hiányolták Seres Évát. A házigazdák egyik, amúgy roppant kedves és készséges vezetője a kötelező udvariassági formulák után elsőként a GYSEV-es erőcsatár otthon maradásának okára kérdezett rá. Hogy miért ilyen fontos az északiak számára a fáradásos törést szenvedett kosarashölgy holléte, az rápillantva a tavalyi magyarfinn meccs statisztikájára, azonnal egyértelművé válik: ott és akkor Seress 19 pontot és 9 lepattanót íratott a neve mellé, ezek pedig tényleg tekintélyt parancsoló számok.
Cserébe a számukra értékes információért, vendéglátóink is elárultak egy-két érdekességet. Például hogy az öszszecsapás színhelyének kijelölt városban, Tamperében nincs első osztályú női kosárlabdacsapat. Azért böktek rá a térképen éppen erre a településre, mert azt szeretnék a válogatott vezetői, hogy az egész ország megismerje a hölgyeket, és ne csak Helsinkiben legyenek a fontos mérkőzések.
Merthogy nyelvrokonaink számára kiemelten fontos volt a szerda esti meccs, az egyértelműen látszott a hazai csapat készülődéséből. Mindenki azt hajtogatta a finnek háza táján, hogy ők bizony győzelemmel, sőt 21 pontnál nagyobb különbségű győzelemmel, majd továbbjutással kalkulálnak – aztán szerencsére a remek magyar kezdés hamar szertefoszlatta reményeiket. Először Papp Krisztina volt a főszereplő, aki az első hat pontunkat dobta, és csak azért nem a találkozó első hat pontját, mert Roukanoja egy büntetővel "belerondított” a szép sorozatba. Ismét a fehér mezesek 13-asára haragudhattunk, amikor egy triplával két pontra megközelítette Finnország Rátgéber László együttesét.
Ezután nagy lendületet vettek lányaink, és egy 10–0-s rohanással lerázták a tapadni szándékozó riválist. A kisebb fejsérülést szenvedett Károlyi Andrea helyére beállt Eördögh Edit felelt ez idő tájt a pontokért, aztán amikor a csapatkapitány visszaállt, ő is bevágott három tempót, ráadásul a hárompontos vonalon kívülről. Az eredmény? Tizenhat pont ide, de nem szabad megfeledkezni a védekezés bányászmunkájának java részét elvégző Keller Annamáriáról sem, elvégre a hátsó alakzatok biztonsága nagyban közrejátszott a tetemes előny kiharcolásában.
Finnországban Károlyi Andrea (labdával) volt a magyar válogatott egyik legjobbja
Finnországban Károlyi Andrea (labdával) volt a magyar válogatott egyik legjobbja
Finnországban Károlyi Andrea (labdával) volt a magyar válogatott egyik legjobbja
Kicsit nyögvenyelős játékkal kezdték a magyarok a második játékrészt, amit a mozgékony belső emberei, elsősorban Moua vezérletével kihasznált az északiak válogatottja. Félnünk azonban akkor sem kellett, amikor felzárkózott 12 pontra, mert Rátgébernek hamar sikerült rendezni a sorokat. A különbség innentől kezdve újra gyarapodásnak indult, s a 17. percben már a húsz pontot is elérte, miután a finnek alig tudtak mezőnygólt dobni. A mieink bezzeg nagyon belelendültek az első félidő végére a pontgyártásba: két triplával búcsúztatták a negyedet, Károlyi és Csákány révén. Utóbbi dobása a dudaszóval egy időben, a félpályán túlról indult útjára!
A nagyszünet sem hozott sok változást, a közönség szép csendben, békésen tapsolgatva figyelte, ahogy lassacskán a 30 pontot is meghaladja a két csapat közötti differencia. Valóban szakadéknyi különbség tátongott a felek között, és ez a mieink dicsérete, mivel a nagy különbség tudatában sem vettek vissza a tempóból, pedig ekkor már a szövetségi kapitány szinte egyfolytában cserélgette játékosait. A finnek viszont nem akartak leégni szurkolóik előtt, mindent megtettek a felzárkózás érdekében: fokozták emberfogásuk agreszszivitását, aztán bevetették a zónát, majd a letámadást is. De ezzel csak az utolsó negyed elején tudták kicsit zavarba hozni Rintáék udvariatlan vendégeiket.
Ujvári hat pontot tett hozzá a sikerhez
Ujvári hat pontot tett hozzá a sikerhez
Ujvári hat pontot tett hozzá a sikerhez
Többet persze ezzel sem értek el annál, mint hogy 30 ponton belülre kerültek – mi meg valószínűleg az Eb-re kerültünk ki ezzel a szép győzelemmel, tekintettel arra, hogy szinte behozhatatlan előnyre tettünk szert riválisainkkal, Szlovéniával és Finnországgal szemben. A szerda esti játék egyébként akár egy kontinensviadalon is szép reményekre adna alapot, mert roppant fegyelmezetten és olykor látványosan tették a dolgukat lányaink.

Mestermérleg

Risto Piipari:
– Ennyire jól még sosem láttam kosárlabdázni Magyarország válogatottját! Mi ugyan rosszul játszottunk, főleg az első félidőben, de ez nem kisebbíti a magyarok érdemeit.
Rátgéber László: – Három negyeden keresztül nagyon okosan, pontosan és eredményesen játszottunk. Erre a meccsre pihentettük csapatunkat és időzítettük a formát, és ha jól számolok, ezután már csak a szlovénokkal szemben megszerzett negyvenpontos előnyünket kell védenünk az Eb-re való kijutás érdekében. Büszke vagyok a lányok harciasságára!
Legfrissebb hírek

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
14 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
34 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
49 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
1 órája

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 órája

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik