Vállalnák az élvonalat is

Bódi CsabaBódi Csaba
2003.12.23. 21:37
Címkék
Az "egri hős", Carl Mitchell a KeletNyugat gálán megmutatta, van élet a B-csoportban is. A Vitai Eger-Fekete Sasok csapatának amerikai klasszisa újoncként került a legjobbak közé, ám sziporkázó játékával, 25 pontjával és 11 lepattanójával így is a győztes Kelet válogatottjának egyik húzóemberének számított, azzal megspékelve a számára varázslatos estét, hogy a zsákolóversenyt is ő nyerte.
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Mitchell a múlt szombati Kelet–Nyugat gálán szerzett országos hírnevet magának (Fotó: Czagány Balázs)
Pedig ha valaki, mondjuk, egy esztendeje azt állította volna, hogy Eger a sport kapcsán a kosárlabda miatt kerül az érdeklődés középpontjába, akkor valószínűleg jót derültek volna rajta. Most viszont tényleg van ok a derűre és az örömre a hevesi megyeszékhelyen, ahol a női röplabdás aranykorszak után immár a férfi kosarasok mérkőzései vonzanak százakat a körcsarnokba. S a szurkolók száma egyre csak növekszik, ami nem is csoda. A gárda a B-csoport egyetlen százszázalékos csapataként 13 meccsből 13-at megnyerve menetel, és a Magyar Kupában is érdekelve van még a legjobb 16 között.
Bár a városban kissé idegenkedve fogadták a nyáron Salgótarjánból áttelepülő Fekete Sasokat, azóta – a ragyogó szereplés magától értetődő hatására – jelentősen változott az együttes megítélése. Egerben újra szeretik a kosárlabdát, amiben elévülhetetlen érdemeket vallhat magáénak a fél éve Nagykanizsáról érkező edző, Földesi Attila. "Egy számomra és a játékosok számára is idegen helyen, sok kisebb probléma után nagyszerű félévet tudhatunk magunk mögött – mondta a szakember. – Eredeti célként azt fogalmazták meg velünk szemben, hogy a minőségi sportot futtassuk fel a városban, és ismét szeressék meg ezt a játékot a kosárlabdában hagyományokkal büszkélkedő megyeszékhelyen. Nos, eddig maximálisan megfeleltünk a kívánalmaknak, nagyon jó úton haladunk az A-csoportba jutás felé, sőt azt is mondhatnám, hogy ezt a bajnokságot már csak mi veszíthetjük el. Éppen ezért arra kell törekednünk, hogy a biztos szakmai alapokat megteremtsük a folytatásra, és kirakatcsapat legyünk egy olyan városban, amelynek rengeteg ügyes, tehetséges kosara van."
Azért, hogy ehhez a nyugodt háttér is adva legyen, Dániel Tamás, a klubot működtető SRS Kft. ügyvezetője teszi a legtöbbet. Csakúgy mint Földesi, az évi ötvenmillió forint körüli összegből gazdálkodó egylet első embere szerint is most már csak magukat verhetik meg az egri legények. "A nyáron a szerencsétlenségünk volt a szerencsénk, hiszen korábbi állomáshelyünkön, Salgótarjánban már nem tudták finanszírozni a tevékenységünket – kezdte Dániel. – Tizenhárom év múltán azonban most úgy tűnik, eredményre vezetett az a szakmai elképzelés, a hozzá szorosan kapcsolódó marketingmunka és menedzsment, ami alapján dolgozunk. Az egri önkormányzat, az Agriakomplexum Kft., a névadó főszponzor Vitai Eger Kft. és jó néhány egyéb vállalkozás jóvoltából olyan közegbe kerültünk, ahol szeretnék a sikert. Eddig minden rendben megy, bátran mondhatom, hogy jó csapatunk van, melyben Mitchell mellett Hartvich Tamás, valamint Ughy Albert is nagyszerűen játszik, nem beszélve azokról a fiatalokról, gondolok itt Kollár Balázsra, Zsemlye Sándorra, Petrucsik Krisztiánra és Kiss Károlyra, akiknek tehetsége egyre inkább megmutatkozik. A tárgyalásokat már elkezdtük az A-csoportról, a város, a támogatók és mindenki más is akarja az élvonalat. Az már bizonyos, hogy feljutás esetén a B-csoportra a figyelmet ráirányító Mitchell újabb egy évig nálunk marad." A várvédő kapitány, Dobó István városának szurkolói így a gálahős dobógépet továbbra is sikercsapatukban csodálhatják.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
19 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
21 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
24 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
28 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
31 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
34 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
46 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik