Tíz idény után nyert a Denver

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2004.04.25. 21:54
Címkék
Bár a mennyezetről konfettieső ömlött az American Airlines Center parkettjére, megünneplendő a Dallas idei első playoffgyőzelmét, a Mavericks kosarasai gyorsan visszavonultak, mert tisztában vannak vele: a Sacramentót nem elég egyszer letaglózni.
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
Carmelo Anthony (világos mezben) dupla duplával segítette a Denvert
"Azt kaptuk, amit megérdemeltünk" – véleményezte a súlyos vereséget Rick Adelman, a Kings vezetőedzője a harmadik negyed eseményeinek hatása alatt. Addig is a hazaiak vezettek, de még látszott a visszaút. A harmadik játékrészben aztán Steve Nash egy triplával riadót fújt, a Mavericks repesztett egy 11–0-t, és nagyjából eldőlt a meccs. A Kings 4/16-os mezőnymutatót produkált abban a 12 percben, és volt, hogy 29 pontos hátrányban kínlódott. Döntő szerepe volt a Dallas kitűnő formában lévő újoncának, Marquis Danielsnek, aki 11 pontot hintett ebben a játékrészben.
Visszahozta magának a reményt a másik nyugati összecsapás házigazdája, a Denver is, amely rögvest a Minnesota torkának ugrott (23–6), és egyetlen pillanatra sem engedett a szorításon. A Nuggets tíz év után nyert odahaza rájátszásbeli mérkőzést. A csapat legjobbja Carmelo Anthony volt (24 pont, 10 lepattanó), aki ezúttal maga mögött tudhatta LeBron Jamest is: barátja – és egyben legyőzője az "év újonca" választáson – kifejezetten az ő kedvéért látogatott el Clevelandből Denverbe.
A keleti végeken a Detroit visszaszerezte a pályaelőnyt a Milwaukee-val szemben, míg a védekezésben sokat javuló New Orleans behúzta az első strigulát a Miami ellen.

Tv: a Sport1 ma este 20.30-kor felvételről sugározza a hajnalban játszott Houston–LA Lakers mérkőzést

BROWN A LEGSPORTSZERÛBB.
P. J. Brown, a New Orleans csatára kapta meg az idén a legsportszerűbb NBA-játékost megillető Joe Dumars-trófeát. A kosarasok voksai alapján eldőlő versenyben Brown 95 első helyet gyűjtött (1220 pont), megelőzve Elton Brandet (LA Clippers, 75, 1139) és Shane Battiert (Memphis, 59, 985). ---- N ---- &
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
5 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
53 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik