Fekete Sasok: nincs több 0-20

Bódi CsabaBódi Csaba
2005.01.24. 22:42
Címkék
Úgy tűnik, hogy az egyik jelentős problémája megoldódott a Vitai Eger-Fekete Sasok férficsapatának.
Az újonc hevesiek eddig 12 mérkőzésükből 12-t vesztettek az A-csoportban, és a liga intézőbizottságának határozata szerint november 10. óta 0-20-szal igazolták mérkőzéseiket, egy fegyelmi döntést érvényesítve. Ám mindez "csak" a szombati, Körmed elleni találkozóig tartott (77-95) - legalábbis Dániel Tamás szerint.
"Függetlenül attól, hogy a liga intézőbizottságának nem minden észrevételével értünk egyet - aminek a megfelelő fórumokon hangot is fogunk adni -, a megadott időpontig a határozatban foglalt minden követelést teljesítettünk. Így még az ő elképzeléseik szerint is teljesen rendben vagyunk, vagyis a Körmend elleni összecsapástól kezdve már nem nulla hússzal igazolják a mérkőzéseinket - mondta az egri klubot működtető társaság ügyvezetője. - Ugyanakkor törvényességi felülvizsgálatot fogunk kérni annak érdekében, hogy visszamenőleg is a valós eredményeinket vegyék figyelembe. Ez persze sokat nem változtat a helyzetünkön, de a sportszerűség úgy kívánja, hogy a mérkőzések a pályán dőljenek el. Eddig jócskán elmaradtunk a várakozásoktól, azonban a gazdasági hátterünket stabilizáltuk, s bizakodóan várhatjuk a második kört, amelyben remélhetőleg egy más egri csapatot láthatnak majd szurkolóink. Ennek érdekében azoknak az embereknek, akik nem veszik kellően komolyan ezt a helyzetet, megköszönjük az eddigi közreműködésüket."
Alighanem ez utóbbiak táborába tartozik a múlt héten távozó irányító, Kollár Balázs, s ugyanerre készül a sérülései és betegségei miatt kevés szerephez jutó Gilles Chigard is. A francia légiósra szintén irányítóként számított eddig Farkas Attila edző. "Megkeressük azokat, akik helyettesíthetik őket, és harcolni, dolgozni, győzni akarnak, s hozzásegítenek minket terveink megvalósulásához" - zárta szavait Dániel Tamás.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
17 perce

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
51 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
54 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
1 órája

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik