Párizs 2024: Kanada ellen kezd a magyar női kosárválogatott

Kanadával kezd a magyar női kosárlabda-válogatott az olimpiai selejtezőn (Fotó: Dömötör Csaba)
A kanadaiak ellen kezdi meg szereplését a házigazda magyar női kosárlabda-válogatott a február elején, Sopronban sorra kerülő olimpiai selejtezőtornán.
A hazai szövetség beszámolója szerint a Székely Norbert szövetségi kapitány vezette magyarok – akik negyedikek lettek a júniusi Európa-bajnokságon – ezt követően az olimpiai ezüstérmes japánokkal, majd az idén Eb-2. spanyolokkal találkoznak a Novomatic Arénában.
A négyesből az első három jut ki a párizsi olimpiára. A magyar női válogatott eddig egyszer, 1980-ban szerepelt olimpián, és negyedikként zárt Moszkvában.
A soproni selejtezőtorna programja
Február 8., csütörtök
16.30: Spanyolország–Japán
19.00: MAGYARORSZÁG–Kanada
Február 9., péntek
15.30: Kanada–Spanyolország
18.00: MAGYARORSZÁG–Japán
Február 11., vasárnap
15.00: Kanada–Japán
17.30: MAGYARORSZÁG–Spanyolország
Legfrissebb hírek

A magyar női válogatott ott lehet a 3x3-as kosárlabda Eb-n
Kosárlabda
2026.06.14. 17:43

Női kosárlabda: Dubei Debóra visszavonul a válogatottól
Kosárlabda
2026.05.19. 09:01
Ezek is érdekelhetik






