Kis pénz, nagy rend a REAC-nál

S. G.S. G.
2003.03.01. 20:46
Címkék
Az idő persze mindent megszépít. Ma már úgy emlékeznek sokan Rákospalotán, hogy néhány évvel ezelőtt még micsoda meccseket játszottak a hajdanvolt Czabán Samu téren. Van benne igazság. Az egykori Volán ma minden bizonnyal a dobogóért harcolna, hiszen remek labdarúgók alkották a csapatot, játszott a közlekedésieknél Bene Ferenctől kezdve Nyúl Istvánon át több közönségkedvenc is. Aztán elmúltak az "ünnepek, a Volán zsákutcába gurult, és az időközben Budai II Lászlóra keresztelt stadionra csendes időszak köszöntött. Hanem majd most. Ahogy Forgács József, a REAC klubelnöke mondja, jövőre előfordulhat, hogy a Ferencvárost és az Újpestet látják vendégül Rákospalotán. Merész terv, mindenesetre a szakmai stábbal és a csapat nagy részével már hosszú távra terveznek.
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
Mészöly Géza szerzôdést hosszabbított (Fotó: M. Németh Péter)
– Irigylésre méltó helyzetben van. Amíg az ország kisebb-nagyobb csapatainál áll a bál, pénz és befektető után futkorásznak, pereskednek, feloszlásról, megszűnésről, viszszalépésről beszélnek, addig a REAC-nál olyan nyugalom van, mint egy elegáns nyugdíjasotthonban.
– Örülök hogy jó a hírünk, bár tettünk is ezért – mondta Forgács József. – Sok minden kellett ahhoz, hogy ma már valamelyest irigyelt, de legalábbis emlegetett csapatunk legyen, olyan gárda, amelyikhez szívesen igazolnak a futballisták.
– Mi több, fillérekből gazdálkodnak. Vagy ez csak legenda?
– Nálunk a legmagasabb fizetés százötvenezer forint, de a keret több játékosa is nyolcvanezer forintot kap. Erre aztán jön némi prémium, de szó sincs milliókról, farzsebbe csúsztatott aláíráspénzekről. Mi a magunk módján annyi pénzt áldozunk a magyar futballra, amennyit az manapság ér…
– Igaz, hogy megcélozzák az élvonalat?
– Mi vállaljuk az első osztályt. A terveinkben az szerepel, hogy jövőre legyen első osztályú csapata Rákospalotának. Ennek szellemében a napokban szerződést hosszabbítottunk Kutasi Róbert klubigazgatóval, valamint Mészöly Géza vezetőedzővel. Ugyanakkor a csapat meghatározó játékosaival is tárgyalóasztalhoz ültünk, és szinte valamenynyien jelezték, szívesen játszanak itt. Nagy dolog ez manapság, elhiheti, hiszen nézzen csak körül, hány patinás klubnál küzdenek a futballcsapatok az életben maradásért, és hány csapatnál pereskednek a játékosok.
– Ha sikerül az álom, és feljutnak, lesz pénz a nagyobb célok elérésére is?
– Ezen dolgozunk most, és örömmel mondhatom, vannak érdeklődők. A botránymentes, mondjuk így, földön járó és eredményes REAC vonzó lehet.
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
6 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
54 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik