Drapériák – pecsét nélkül

R. B. B.R. B. B.
2003.03.10. 20:34
Címkék
Gigantikus nemi szervet ábrázoló rajz, hatalmas méretűre felfújt lila színű makimajom és a különböző feliratok: "Mindig a csicskáink maradtok; vagy éppen "Mocskos zsidók.
Az első fordulóban látott szurkolói megnyilvánulások kapcsán merülhet fel a kérdés: mit tehetnek a drukkerek, mit írhatnak ki a transzparensekre, a korábban bevezetett, a szurkolói kellékek engedélyezését jelentő pecsételős rendszer vajon működik-e? Aktuális a felvetés, hiszen szombaton az Üllői úton is kiderült, az FTC–Újpest találkozóra igencsak felkészültek a két egylet hívei.Szóval mit lehet bevinni, kiírni, megmutatni?"A Magyar Labdarúgó-szövetség határozatának értelmében a kilencvennyolc-kilencvenkilences bajnoki esztendő óta a klubok kötelesek lennének a szurkolók transzparenseit a rendőrséggel engedélyeztetni. Amely zászlón nincsen pecsét, az nem rakható ki. Amennyiben ez mégis megtörténik, az az egyesület felelőssége. A másokat sértő transzparenseket el kell távolítani, ha pedig ezek tiltott önkényuralmi jelképeket ábrázolnak, akkor a vétkes klubot megbüntetjük” – tudhattuk meg Klement Tibortól, a Magyar Labdarúgóliga szervezési és szakmai ügyvezetőigazgató-helyettesétől.Nos, az újpesti drukker szájában lévő ferencvárosi nemi szervet ábrázoló rajz (igen, ilyen is volt…) bizonnyal nem kapott engedélyt, és kérdés, miért nem tett semmit az FTC az "alkotás” eltávolításáért…És még egy kérdés: vajon van-e engedélye a szombaton látott óriási majomnak? Nos, ha a magyar stadionokban komoly motozás lenne a beléptetésnél, akkor nem tűnhetnének fel tiltott hatalmi jelképet ábrázoló zászlók, kilométer hosszúságú üzenetek, amelyeket a táborok egymásnak, a rendőrségnek, a labdarúgás vezetőinek, illetve a saját egyesületüknek címeznek. A jelentős táborral büszkélkedő klubok közül az Újpest volt a legalaposabb. A lila-fehér egyesületnél télen is tartottak ellenőrzést, amelyen az ultrák hét új transzparenst mutattak be, és ezeket engedélyezték a IV. kerületi rendőrkapitányság illetékesei is. A többi, általunk megkeresett klubnál (FTC, DVSC, ZTE, Videoton) idillt feltételező válaszokat kaptunk: "Az MLSZ utasításait követjük, a transzparens- ellenőrzéskor minden rendben volt.”A klubvezetők szerint ők ellenőriztek – az ősszel történtek azonban nem ezt bizonyítják, akkor is láthattunk tiltott önkényuralmi jelképet ábrázoló zászlót, a ligának, illetve a rendőrségnek címzett üzeneteket. Úgy tűnik tehát, a magyar futballban tipikus esettel állunk szemben. Adott a már öt idény óta létező szabály, amelynek betartása talán elősegíthetné a lelátók békéjét, ám az elmúlt években nem a szépen kivitelezett koreográfiák miatt fordult az emberek figyelme az ultraszektorok felé. Többségben voltak ugyanis a mások véleményét, tetteit, faji vagy vallási hovatartozását elítélő, kigúnyoló üzenetek. A kérdés az: ha ezek visszaszorítására állítólag mindenki mindent megtesz, akkor honnan kerülnek elő e drapériák?
Legfrissebb hírek

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
8 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
23 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
50 perce

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
53 perce

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
1 órája

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik