A kispadon: Illovszky Rudolf

S. G.S. G.
2003.04.08. 20:37
Címkék
A sok-sok keserűség mellett akad azért olykor örömteli esemény is a magyar futballban. Mert mi másnak nevezhetnénk azt az összefogást, amellyel a jelen pillanatban nem létező Vasas futballcsapatát segítik.
Rendhagyó meccsre kerül sor ugyanis csütörtökön délután fél négykor a Fáy utcai stadionban – pályára lép a Vasas az NB I B-s Százhalombatta ellen. Ez már önmagában is érdekesség, lévén, hogy a csapatot működtető kft. nem óhajtott több pénzt áldozni, s ennek egyenes következménye lett a csőd, valamint a Vasas kizárása a másodosztályból. A klub vezetői már nem ezen keseregnek, előre néznek, ami azt is jelenti, hogy zajlanak a tárgyalások (ma például sorsfordító megbeszélésre kerül sor a leendő befektetőkkel) és a jövő heti elnökségi ülésen már kész elnökségi tervet tesznek le – a ligával egyeztetve.Ám most maradjunk a csütörtök délutáni meccsnél, amelyet Markovits László klubelnök, valamint Antal Péter technikai vezető (aki csapat nélkül is végzi munkáját) segítségével Illovszky Rudolf hozott létre. Rudi bácsi tenni akarása elképesztő, gyakorlatilag ő találta ki és szervezte meg a meccset. S ha elolvassák a következő összeállítást, bizony meglepődnek majd: Végh Zoltán – Mónos Tamás, Juhár Tamás, Tóth András, Aranyos Imre – Simek Péter, Vincze Ottó, Váczi Zoltán, Galaschek Péter – Borgulya István, Fischer Pál. Rajtuk kívül Gróf Attila, Geress Zoltán, László András, Sowunmi Thomas, Tiber Krisztián, Jován Róbert, Maróti Béla és Szabó Attila kap lehetőséget a "szakvezetéstől” (a kispadon természetesen Illovszky Rudolf ül majd, segítője Antal Péter lesz). Ha valaki csodálkozik, hogyan szerepelhet Vasas-mezben a hét közepén mondjuk Thomas Sowunmi, akinek Fradi-játékosként pénteken az MTK ellen kell pályára lépni, akkor annak legyen elég annyi, hogy Garami József, a Ferencváros szakmai igazgatója elengedte a csatárt, hogy ezzel is a magyar futball és a Vasas hagyományai mellett demonstráljon. És ugyanez vonatkozik Szabó Andrásra, az Újpest szakvezetőjére is, aki hasonlóan járt el Juhár Tamás és Simek Péter esetében. Egyedül a Békéscsaba trénere, Supka Attila nem engedte el Schindler Szabolcsot és Szilveszter Ferencet pályára lépéséhez, valamint a ZTE trénere, Bozsik Péter gondolkodik Vincze Ottó utazásán. Ám a lényeg: csütörtök délután fél négykor újra mérkőzés lesz a Fáy utcában. A többi a szurkolókon múlik.
Legfrissebb hírek

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
3 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
9 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
15 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
46 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik