Balszerencsés Békéscsaba

Z. A.Z. A.
2003.05.04. 23:30
Címkék
A pillanat egyszeri és megismételhetetlen volt. Öt perce tartott a második félidő, 10-ra vezetett a hazai együttes, vagyis még semmi sem dőlt el, a labda a békéscsabaiak büntetőterületén belül pattogott, majd következett egy felszabadító rúgás  ekkor talán fellélegeztek a vendéglabdarúgók és szimpatizánsok , amely nem a félpálya környékén landolt, hanem Bede Ferenc játékvezető derekát találta telibe.
Előfordul az ilyesmi, még ha nem is túl gyakran, azonban ritka eset, amikor a bíróról visszapattanó labda gólpassz lesz. Márpedig Zalaegerszegen ez történt: Egressy Gábor ziccerben léphetett ki a ledermedt csabai védők között, majd a helyzetét könyörtelenül kihasználta.Akkor, abban a pillanatban érdemes volt az érintettek reakciójára figyelni. Bede Ferenc jól láthatóan összeroskadt, alighanem a másodperc tört része alatt tudatosult benne, ha nem is készakarva, de igencsak nehéz helyzetbe hozta az eredmény után futó Békéscsabát. A csabaiak szakvezetője, Supka Attila csípőre tette a kezét, odasétált az oldalvonal mellé, az égre nézett és talán azt kérdezte: a sors miért babrált ki ily csúnyán a csapatával.Aligha meglepő, de másként reagáltak a ZTE futballistái, akik nem vesztették el humorérzéküket, és ahogy az normális esetben illik, köszöntötték a gólpasszt adó játékvezetőt; ki feltett kézzel, ki egy laza vállveregetéssel, ki egy mosoly kíséretében.A játékvezető (sarkosan fogalmazva: a pálya tartozéka…) ennek egyáltalán nem tudott örülni.Ami pedig a mérkőzés egészét illeti: háromgólos zalai siker született, vagyis hihetnénk, hogy egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazaiak győzelme. Csakhogy ez a megállapítás nem teljesen igaz, ugyanis 1–0-nál még az első félidőben a csabaiak két ziccert is rontottak, ezután következett a már említett játékvezetői gólpassz, majd újra két hatalmas csabai lehetőség maradt kihasználatlanul. Vagyis, nem volt ez annyira sima, mint arra az eredményből lehet következtetni."Bárhogy is kutatok az emlékeim között, nem tudok felidézni olyan balszerencsés gólt, mint amilyet mi kaptunk a második játékrész elején – mondta a találkozót követően a vendégek edzője, Supka Attila. – Azért is bosszantó ez a találat, mert megítélésem szerint azokban a percekben egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt komoly helyzeteink csak nekünk voltak. Azonban ezen a napon hiába tudtunk kialakítani több ziccert is a bajnokcsapat otthonában, a gólokat az ellenfelünk lőtte, mi pedig magyarázkodhatunk a végeredmény miatt. Erőt kell merítenünk abból, hogy a ZTE ellen nem kevés helyzetet tudtunk kialakítani, és a soron következő rendkívül nehéznek ígérkező Kispest és Dunaferr elleni összecsapáson már pontokat is kell szereznünk.”
Legfrissebb hírek

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
3 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
27 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
29 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
46 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
48 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik