Egy dühös tehetség

R. B. B.R. B. B.
2003.12.06. 21:11
Címkék
Halmosi Péter 2002 nyarán az élvonaltól búcsúzó Haladás együtteséből az osztrák GAK csapatába igazolt. A válogatott játékos az első két hónapban rendszeresen játszott új klubjában, majd a csapatnál edzőváltás történt, és Waltner Schachner érkeztével Halmosi Péter a szezon hátralevő részében már csak epizódszerepeket kapott. Az idén nyáron korábbi szombathelyi edzője, Szentes Lázár hívására Debrecenbe igazolt, igaz, csak kölcsönbe, hiszen a 20042005-ös bajnokság végéig még szerződés köti ausztriai klubjához.
"Tavaly nagyon kevés játéklehetőséget kaptam Grazban, és mivel itt hétről hétre pályára léphetek, mindenképpen hasznos volt Debrecenbe igazolnom – mondja az őszi szezonban két gólt szerző futballista. – Nehezen szántam rá magam, hogy újfent Magyarországon futballozzam, mert pályafutásomban visszalépésnek tartottam ezt, de miután mindenképp játszani akartam, nem volt más választásom, jöttem. Grazban az új edzőnél esélyem se volt a csapatba kerülni, pedig az érkezése előtt folyamatosan játszottam. Úgy érzem, az őszi szezonban visszanyertem régi formámat, ennek ellenére voltak olyan összecsapások, amelyeken nem játszottam, vagy csak néhány percet kaptam. Ezek közé tartoztak a nemzetközi kupamérkőzések is, amelyek közül egyet sem játszhattam végig.” A balszélső szerint ennek az is az oka, hogy egy kölcsönjátékos szerepeltetésében nincs akkora üzlet. "Mindent a futballnak rendelek alá, szerintem a képességeim alapján helyem lenne a csapatban, bár hozzáteszem, természetesen nem akarok beleszólni a szakmai munkába, elvégre ez nem az én dolgom, de talán kaphatnék több lehetőséget. Engem a dühöm inspirált, amikor Debrecenbe igazoltam, mert igazságtalannak éreztem, hogy kikerültem a GAK csapatából. Be akartam bizonyítani az edzőmnek, hogy jó futballista vagyok. Nos, úgy vélem, be is bizonyítottam, hiszen ha nem is folyamatosan, de játszom, mégpedig az egyik legjobb magyar együttesben.”
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
5 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
8 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
11 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
14 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
18 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
29 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
44 perce

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik