Nem szakad el az MLSZ-től sem

K. K.K. K.
2003.12.30. 20:38
Címkék
Makray Balázs 2002 februárjában hagyta el Debrecent, pontosabban mondott le a DVSC Futballszervező Rt. ügyvezető igazgatói tisztéről, hogy az Eb 2008 programjának menedzsere lehessen.
Bár a magyar pályázat az osztrák-svájci kooprodukció mögött "csupán" a második helyen végzett, így sem kellett szégyenkezniük az illetékeseknek, munkájukat elismerés illette. Miután kiderült, hogy a 2008-as Európa-bajnokságot nem Magyarország rendezi, a cég – noha a mai napig létezik – gazdasági értelemben nem működött tovább. Makray Balázs ezután is az MLSZ megbízásából dolgozott tovább, a magyar nemzeti klublicencet kidolgozó társaságnál tevékenykedett. A csoport remekül végezte dolgát, a szabályzat már szeptember óta a sportszervezetek elöljáróinak íróasztalán fekszik. A szövetség januártól is számított volna rá, Makray Balázs azonban nagyobb kihívásnak érezte a debreceni Főnix-csarnok közhasznú társaság ügyvezető igazgatói posztját, úgyhogy jövőre ismét Debrecenben dolgozik majd."Miután befejeződött az Eb-pályázat, és kiderült, nem mi rendezzük a kontinensviadalt, új munkakörben dolgoztam tovább az MLSZ-nél – mondta Makray Balázs. – A klublicenc szabályzatát írtam, és tartottam a kapcsolatot az UEFA-val. Sikeresen végeztük a munkát, hiszen szeptemberben átadtuk a kész szabályzatot a futballcégeknek, a licencek kiadása már a liga dolga lesz. Jómagam visszatérek Debrecenbe, ahol az új sportcsarnok üzemeltetéséért felelek majd. Érdekes feladatnak ígérkezik, hiszen a Főnix-csarnokban a sporteseményeken kívül koncerteket, különböző rendezvényeket is szervezünk majd."Makray Balázs öt évig felel majd a Főnix-csarnok működéséért, de a futballtól sem akar teljesen elszakadni."Új pozíciómtól függetlenül MLSZ-elnökségi tag leszek, és továbbra is szeretnék részt venni a szövetség döntéseiben – tette hozzá Makray Balázs. – És bár most a leendő feladatomra koncentrálok, nem elképzelhetetlen, hogy egyszer még újra a magyar labdarúgásban dolgozom majd…"
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
22 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
35 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
40 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
47 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
49 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik