Legatyásodott fehérvári futballisták

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2004.04.14. 20:48
Címkék
Az alábbi történet szereplője egy mosodás. Nem Minarik Edének hívják, és nagy valószínűséggel nem az foglalkoztatja, mint Mándi Iván novellájának főszereplőjét, hogy saját futballcsapata legyen. A mi történetünk mosodása is kapcsolatban áll a futballal, ám a modern kor szerinti vállalkozóként, bérmunkában.
Tegnap délután, amikor a fehérvári futballisták bementek az öltözőbe, és keresgélni kezdték az edzéscuccot, csak nézték az üres fogasokat, és arra a sok focikalandot megélt mester, Csank János sem tudott választ adni: hova lett a szerelés?
A mosodás, Jahola Zoltán beváltotta ígéretét… Eldugta a cuccot, megakadályozva a tréninget, hogy felhívja a székesfehérvári klub vezetőinek a figyelmét arra, neki bizony sok-sok pénzzel tartoznak.
Ilyet sem látott még a világ, a Videoton edzése azért maradt el, mert nem volt miben tréningezni.
A vállalkozó – akinek nem a szent futball, hanem sokkal inkább családja megélhetése a fontos – tegnapra besokallt, és üzent: addig nincs szerelés, amíg nincs pénz. Jahola Zoltán információink szerint havi 800 ezer forintért bérli a Videoton-gyár területén található mosodát, és neki, mint külső vállalkozónak immár egyhavi járandósággal tartoznak.
És hogy meddig tart a mosodás rendhagyó akciója?!
Nem tudni… Ha úgy dönt, hogy lelakatolja a mosógépeket, beszögeli a centrifugákat, akkor lesz csak igazán nagy bajban a Videoton, mert abban az esetben nemcsak a tréningek, a bajnoki meccsek is elmaradnak, nemcsak felnőtt, hanem utánpótlás szinten is. Ehhez itt tegyük hozzá: a fehérvári futballt irányítók azt mondják, ehhez a lépéshez a mosodásnak nem volt joga akkor sem, ha valóban tartoznak neki; ő szerelést nem tarthat vissza, hanem ha úgy dönt, akkor azokat sárosan hagyja, amíg nem kapja meg a pénzét…
A mosodás egyébként négy éve dolgozik külsős cégként a Videoton üzemeltető kft-nek, és mostanra unta meg a pénztelenséget. Csank János természetesen bosszúsan beszélt az esetről: "Persze, hogy mérges voltam, de az vigasztal, hogy amúgy sem tudtunk volna normális edzést tartani, mert nyakig ér a sár minden pályánkon… Valahol érthető a mosodás reakciója, de mégis azt mondom, nem járt el túl sportszerűen velünk szemben. Úgy tudom, a vezetők már dolgoznak az ügyön, és ha minden jól megy, ismét lesz edzés, ha másként nem, akkor majd otthonról hoznak a fiúk tornatrikót, sportszárat, gatyát, ami egy edzéshez kell…"
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
14 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
21 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
28 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
33 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
49 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
58 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik