Elege lett a mellőzésből

R. B. B.R. B. B.
2004.12.01. 21:53
Címkék
Azori-sziget, Lisszabon, Porto. Mintha egy portugáliai körutazásról beszélnénk. Vayer Gábor azonban nem nyaralni volt a turisták által kedvelt helyeken, a csatár mostanáig a másodosztályú Santa Clara játékosaként az azori-szigeteki csapattal járta be az ibériai országot.
- Indokolt a múlt idő használata, ugyanis az előző héten közös megegyezéssel szerződést bontottunk - mondta a Paksra visszatérő Vayer Gábor. - Ez a döntés régóta érett bennem, és már a nyáron felvetődött a szakítás gondolata, de akkor még nem tudtunk megegyezni. Úgy gondolom, ez a váltás előrelépést jelent a pályámon, még ha úgy is tűnhet, visszalépésről van szó. Nekem azonban az volt a célom, hogy szabadon igazolható legyek.- Biztos sokan gondolják azt: íme, Vayer Gábor, aki egy portugál másodosztályú csapatnak sem kellett…- Én másként látom. Szerintem egy sikeres pályafutáshoz nemcsak tudás, hanem szerencse is kell. Az első osztályban, amikor jól ment a csapatnak, lényegesen többet játszottam. A múlt nyáron azonban problémák voltak a munkavállalási engedélyemmel, s emiatt három hetet elmulasztottam a felkészülésből, és így az újonnan érkezettek kaptak inkább lehetőséget a posztomon. Más kérdés, hogy senki sem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani. Visszatérve az én esetemre: ha valaki rendszeresen edz, mégsem játszik, akkor már nemcsak szakmai problémák vannak vele. Sajnos Portugáliában hiába voltak megfelelőek a körülmények, az utóbbi időben nemigen játszhattam.- Hogyan vonná meg a Santa Clara-i három év mérlegét?- Jól éreztem magam, szakmailag sokat léptem előre, igaz, fejlődhettem volna még többet is. Ám mindent egybevetve: nem bántam meg, hogy oda igazoltam.- Külföldi, vagy magyar csapatban folytatná a pályafutását?- A nyáron kaptam ajánlatokat Izraelből, Kínából, Ciprusról és Portugáliából, remélem, ezek közül valamelyik aktuális lesz még most is. Ha magyar csapat hív, azt is meghallgatom, de elsősorban külföldön szeretnék futballozni. No, és újra gólt lőni, hiszen talán a gólöröm az, ami a leginkább hiányzott az elmúlt hónapokban.
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
16 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
19 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
22 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
25 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
28 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
32 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
43 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik