Kék fény a Kórház utcában

JÁVOR PÉTERJÁVOR PÉTER
2005.02.25. 23:06
Címkék
Mozgalmas napokat él a Békéscsabai Előre FC. Mint arról már beszámoltunk, a lila-fehérek román támadója, Valentin Miculescu szerződésszegés miatt feljelentette a futball-kft.-t. (Nem árt tudni: három és fél hónapon át nem kapta meg egyetlen játékos sem a pénzét).
A liga a légiósnak adott igazat, s kimondta: Valentin Miculescu szabadon igazolható. A csatár ettől függetlenül egyelőre Békéscsabán tartózkodik, mondván, ad még egy esélyt csapatának az elmaradt juttatások rendezésére. Úgy tudjuk, a pénze felét már meg is kapta, de ahhoz, hogy a másik részletet kifizesse a kft., az Előrénél azt a feltételt szabták, hogy vonja vissza a feljelentést. A jelek szerint azonban a futballista erre nem hajlandó. Sőt, az a hír is elterjedt Békéscsabán, hogy Valentin Miculescunak elege van a hitegetésből, s vélhetően átteszi székhelyét Debrecenbe, ugyanis az egykori békéscsabai edző, a DVSC jelenlegi trénere, Supka Attila szívesen látná a Lokiban a gólerős csatárt.

Már Debrecenben van Grúz Tamás is. A 19 esztendős labdarúgó a Nógrád megyei Magyargécről került Békéscsabára, s az őszi szezon zárása óta ő sem kapott egy fillért sem az Előre FC-től. Ezért kérte a kft. tulajdonosait, bontsanak vele szerződést, mert inkább hazaköltözne, és újra alacsonyabb osztályban futballozna. Nos, a szerződésbontás megtörtént, Grúz Tamás azonban néhány nap múlva Debrecenben tűnt föl, sőt, szerdán már az edzőmecs-csen is pályára lépett a DVSC színeiben…

Békéscsabán azonban ezek után sincs nyugalom, hiszen Valentin Miculescun kívül még hat labdarúgó jelentette föl a futballcéget a tartozásai miatt; az ő ügyüket várhatóan március első felében tárgyalják. A feljelentő leveleket egyébként már korábban megírták, megíratták a futballisták, ám sokaknak nem volt 250 ezer forintjuk, ami az eljárás megindításának az "ára". Nos, hatan különböző kölcsönökből, családi segítséggel már összegyűjtötték a pénzt, és beadták a feljelentést, de akad olyan labdarúgó is, aki még gyűjtögeti a forintokat.
Fizetést egyébként továbbra sem kapott egyetlen játékos sem. Ha csak azt a 10 ezer forintot nem számítjuk ide, amit a napokban kiosztottak a vezetők…
Az pedig már csak hab a tortán, hogy a kft. körüli zűrös ügyei miatt tegnap a Kék fény stábja is megjelent a Kórház utcában.

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

Írja be az itt látható számot!
---- E ---- &
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
9 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
21 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik