Csak kártyán nyerhettek volna pénzt a játékosok

JÁVOR PÉTERJÁVOR PÉTER
2005.03.24. 22:04
Címkék
Balog Zsolt és Simon Attila tegnap feltűnt a Kórház utcában. Átöltöztek, labdát vettek a kezükbe, majd elindultak a pályára. Ám szó sincs arról, hogy a Békéscsabát a tartozások miatt feljelentő és már a szerelését is leadó két labdarúgó meggondolta volna magát, és visszatért a lila-fehérekhez.
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)
Dajka László (balra) türelmes volt, de most végleg becsukta a kaput (Fotó: Kiss Zoltán)

Balog Zsolt és Simon Attila ugyanis az úgynevezett 2-es pályára ballagott el, ahol lábteniszezni kezdtek. Eközben a csapat, illetve az Előre FC mellett még kitartó labdarúgók Dajka László vezetődző és Jakab Péter pályaedző vezetésével elmentek a szomszédos ligetbe futni. Ám mielőtt futni kezdtek volna a játékosok, üzenet érkezett: este mindenki menjen vissza a pályára, mert Darko Canadic pénzt oszt. A sérült Paróczai Sándor azonban erre már csak legyintett, nyomban megfordult, és elindult haza.

A képviselők megvonták a támogatást

Mint ismeretes: a tegnapi napot mindenki sorsdöntőnek mondta a Békéscsabai Előre FC életében. A labdarúgóit ötödik hónapja jobbára csak hitegető bosnyák-horvát üzletember a hét elején azt ígérte, kifizeti az öszszes tartozást. Igaz, addigra már hat játékos szabadon igazolhatóvá vált a liga fegyelmi bizottságának határozata alapján. Valentin Miculescu haza is tért Romániába, és aláírt Aradra. A többiek egyelőre nem kötelezték el magukat sehová, ám jelezték, elegük van a sok fedezetlen ígéretből. Dajka László, aki a hét végi, Vasas elleni meccset betegségre hivatkozva kihagyta, még próbálta csitítani a futballistákat, de azt mondta: ha a keret széthullik, ő sem marad. Utolsó határidőként a csütörtököt jelölte meg, amikor Darko Canadic teljesíthet.
A tegnapi napon azonban nemcsak a Kórház utcában, hanem a városi önkormányzatnál is téma volt a futball-kft. helyzete. Emlékezetes: a megyei önkormányzat február 4-én már megvonta a pontprémiumot, arra hivatkozva, hogy a labdarúgó-társaság megszegte a támogatási szerződést, ráadásul rendőrségi eljárás zajlik a kft. vezetői ellen. Nos, a megye után a város is az együttműködés felfüggesztéséről határozott. Tóth Károly szocialista párti városatya és országgyűlési képviselő javaslatára megvonta a támogatást. Csak adalékként: az elmúlt három esztendőben a város összesen 170 millió forintot áldozott a labdarúgócsapatra.

Szavazás

Minek köszönheti a Debrecen bajnoki címét?

---- A ---- A
Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
10 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
23 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik