MTK: edzőmeccs a Wolfsburg ellen, pluszpihenő a „siófokiaknak”

2007.06.21. 14:40
Címkék
Június 30. és július 8. között az ausztriai Karintiában készül az MTK labdarúgó-csapata, amely két nemzetközi edzőmérkőzéssel színesíti programját. A kék-fehérek megmérkőznek a Wolfsburggal és az osztrák Karntennel. Garami József (képünkön) csapatához visszatérnek a Siófokra kölcsönadott játékosok, de az csak a későbbiek kerül eldöntésre: melyikükre hol számítanak a 2007-2008-s szezonban. Olvasható a klub hivatalos oldalán.

A bajnoki ezüstérmes MTK tavaly is Ausztriában készült a szezonra, akkor megnyerték a Zell am See-ben megrendezett nemzetközi tornát, mégpedig a török Sivasspor, a német Nürnberg és Wolfsburg előtt.

A Hungária körútiak akkor az elődöntőben a Nürnberget búcsúztatták, azt követően a döntőben a mostani ellenfél Wolfsburggal döntetlent játszottak, majd büntetőkkel megnyerték a tornát.

Idén a Bundesligában 15. helyezett németek, illetve az osztrák bajnokságban jól szereplő, hetedik helyen végző Karnten lesz az MTK ellenfele.

Tavaly tíz MTK-játékos (Hegedűs Lajos, Miklósvári János, Sütő László, Ambrus Sándor, Homonyik Gábriel, Melczer Vilmos, Ladóczki István, Kecskés Tamás, Sipos Kornél és Kozmor Ákos) erősítette a Balaton-partiak csapatát, amely a Nyugati-csoportot megnyerve jutott fel az élvonalba.

Garami József szakmai igazgató a Siófokról visszatérő játékosoknak plusz egyhetes pihenőt adott, így nekik egyelőre még nem kell edzésre jelentkezniük.

Az említettek közül valószínűleg lesz olyan, aki lehetőséget kap majd a bizonyításra az első csapatban is, arra azonban még várni kell, hogy név szerint kik lesznek azok, hiszen Garami József még nem hirdette ki a felnőtt csapat keretét.

Akik nem kerülnek be az MTK első osztályú keretébe, azok az NBIII-as juniorcsapatot erősítik majd a szezonban.
Legfrissebb hírek

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
8 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
23 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
36 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
37 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
43 perce

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
45 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
54 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik