MTK: a fellebbviteli bizottság megszüntette az eljárást

2008.03.03. 20:09
Címkék
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli bizottsága megszüntette az MTK Budapest ellen indított eljárást, ami azt jelenti, hogy nem vonnak le hat pontot a Soproni Liga listavezetőjétől.
A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint hétfőn tárgyalta az MLSZ fellebbviteli bizottsága az úgynevezett MTK-ügyet, amelynek előzménye: a szövetség fegyelmi bizottsága január 8-i határozatával 6 pont levonásával sújtotta a Soproni Liga éllovasát, mert - megszegve a Sporttörvény, illetve az MLSZ elnökségének idevonatkozó rendelkezéseit - Németh Krisztián és Simon András tavaly nyári Liverpoolba szerződésekor a kontraktusban nem rögzítette, hogy ki állja az átigazolási díj ellenértéke után az MLSZ-nek járó, s utánpótlás-nevelésre fordítandó 4+1 százalékos összeget.

A fellebbviteli bizottság - indoklásában bizonyos határidők be nem tartására hivatkozva - megváltoztatta a fegyelmi bizottság döntését, s megszüntette az eljárást.

Ez természetesen egyet jelent azzal, hogy az MTK-nak nem kell tartania büntetőpontok levonásától.
Legfrissebb hírek

Tchouaméni megkapta a kérdést: hogyan állítják meg Haalandot?

Foci vb 2026
9 perce

Öttusa: Mészáros Emma második lett elődöntős csoportjában a vk-döntőn

Egyéb egyéni
31 perce

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
41 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 2. szabadedzés

F1
48 perce

Az F-csoport küzdelmei dióhéjban

Foci vb 2026
58 perce

Halász Bence negyedik, Szabados Ármin hatodik lett az aranykategóriás zágrábi versenyen

Atlétika
1 órája

Ha futball-vb és június 26., akkor Beckham, Platt, Cruyff, Sztoicskov és a rekorder „hőségcsata”

Foci vb 2026
1 órája

A klubok „kanadai” rangsorát a Liverpool FC vezeti

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik