Utánpótlás: szatmári tehetségek után kutat a DVSC akadémiája

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2011.06.03. 08:06
Címkék
Együttműködési megállapodást írt alá csütörtökön a Debreceni Labdarúgó-akadémia a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csengerben a szatmári tehetségek felkutatása érdekében. Az ünnepélyes eseményen a teljes debreceni városvezetőség és a DVSC-TEVA elöljárói egyaránt jelen voltak.

Kósa Lajos, Debrecen polgármestere a Debrecen Televíziónak adott interjújában elmondta: a Debreceni Labdarúgó Akadémiát Kelet-Magyarország és a Kárpát-medence észak-keleti részének utánpótlás központjává kívánják fejleszteni, amelyben a régió legtehetségesebb fiatal focistái a sporton kívül az oktatásban is részt vehetnek.

A városvezető elmondta: várhatóan ősszel, a Nagyerdei Stadionnal közel egy időben kezdik el építeni az akadémia Debrecen-Pallagon kialakítandó központját, amelynek most folyik az engedélyeztetési eljárása.

„Arra gondoltunk a többségi tulajdonossal, Szima Gáborral egyetemben, hogy a pénzt, amit a Loki összefocizott, nem elköltjük, hanem az utánpótlás akadémiába tesszük – mondta Kósa. – Ezzel párhuzamosan megpróbáljuk megszervezni azt a regionális szerepet, amit a Lokinak mindig szántunk."

Csütörtökön a debreceni önkormányzat, a DVSC Futballszervező Zrt. és a Debreceni Egyetem – az akadémia társtulajdonosai – több mint hetven önkormányzattal kötött szerződést azért, hogy a térség fiataljai közül a legtehetségesebbek Debrecenbe kerülhessenek, és ők alkossák a gárda jövőbeli csapatának magját.

Rámutatott: a kormány több sportág, köztük a labdarúgás támogatására kidolgozott adóváltozásai lehetővé teszik vállalkozásoknak, hogy például a Debreceni Labdarúgó Akadémiához hasonló központoknak nyújtott támogatásukat leírhassák az adójukból egy meghatározott összeghatárig. Szerinte Debrecenben sok olyan cég van, amelynek a támogatását meg lehet szerezni. Kitért a sport gazdasági szerepére, hangsúlyozva, hogy a DVSC jó európai szereplése Debrecen városmarketingjének többet tud hozni, mint egy több tízmilliós reklámkampány.

Az új Nagyerdei Stadionról elmondta: ez egy több célú stadion lesz, amellyel kapcsolatban kormányzati elvárás az azt körülvevő parkerdő rehabilitációja is. 2013-tól körülbelül 20 ezres stadionban játszhatja mérkőzéseit a DVSC.

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
23 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
30 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
33 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
55 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik