Debrecen: kiemelt jelentőségűvé nyilvánították a stadionrekonstrukciót

2012.07.23. 19:27
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította a debreceni Nagyerdei Stadion rekonstrukcióját a kormány – tájékoztatott róla az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) közleménye.

„Felgyorsulhat tehát az építési tervek engedélyeztetése és a kivitelezés” – jelezte Czene Attila, a sportpolitikáért felelős államtitkár.

Az új Nagyerdei Stadion az UEFA 4. kategóriájú stadion előírásait is teljesíti majd, így a létesítmény nemcsak a Magyar Labdarúgó-szövetség elsőosztályú futballklubokkal szemben támasztott követelményeinek felel meg, hanem alkalmas lesz az európai kupaküzdelmek (Bajnokok Ligája, Európa-liga), továbbá a válogatott szintű nemzetközi mérkőzések megrendezésére is.

A debreceni hagyományok a futballeseményeken túl a város nagyobb kulturális rendezvényeit is a Nagyerdőhöz kötik, ezért is lényeges, hogy a stadionrekonstrukció során nemcsak a korábbi stadion, hanem annak környéke is megújul – olvasható az EMMI közleményében.

Jelenleg a stadion tervezése zajlik, a kivitelezés 2012 végén kezdődhet el. A tervek szerint 2014 tavaszán már a cívisváros új stadionjában játszhat majd a DVSC.

A debreceni Nagyerdei Labdarúgó Stadion rekonstrukciós programjához kapcsolódó beruházások vonatkozó kormányrendelete a Magyar Közlöny 96. számában jelent meg és a http://www.magyarkozlony.hu felületen tölthető le.

Az új Nagyerdei Stadion az UEFA 4. kategóriájú stadion előírásait is teljesíti majd, így a létesítmény nemcsak a Magyar Labdarúgó-szövetség elsőosztályú futballklubokkal szemben támasztott követelményeinek felel meg, hanem alkalmas lesz az európai kupaküzdelmek (Bajnokok Ligája, Európa-liga), továbbá a válogatott szintű nemzetközi mérkőzések megrendezésére is.

A debreceni hagyományok a futballeseményeken túl a város nagyobb kulturális rendezvényeit is a Nagyerdőhöz kötik, ezért is lényeges, hogy a stadionrekonstrukció során nemcsak a korábbi stadion, hanem annak környéke is megújul – olvasható az EMMI közleményében.

Jelenleg a stadion tervezése zajlik, a kivitelezés 2012 végén kezdődhet el. A tervek szerint 2014 tavaszán már a cívisváros új stadionjában játszhat majd a DVSC.

A debreceni Nagyerdei Labdarúgó Stadion rekonstrukciós programjához kapcsolódó beruházások vonatkozó kormányrendelete a Magyar Közlöny 96. számában jelent meg és a http://www.magyarkozlony.hu felületen tölthető le.

 

Legfrissebb hírek

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
22 órája

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

NS-infó: Szűcs Tamást a portugál élvonal 5. helyezettje szerződtetheti

Labdarúgó NB I
2026.06.14. 00:54
Ezek is érdekelhetik