Pápa: ajánlatot tesznek a spanyol élvonalat is megjáró védőnek

2013.02.18. 08:19
A múlt héten Pápára érkező próbajátékosok közül a spanyol Daniel Orozcót szerződtetné az NB I-es Lombard labdarúgócsapata.

Míg korábban az átigazolási időszak tájékán nagy volt a jövés-menés a pápai csapat háza táján, az idén egyelőre csak két játékost szerződtettek: Beliczky Gergőt a Ferencvárostól, Tajthy Tamást pedig Újpestről csábították el a Lombardhoz. Igaz, visszarendelték az NB II-es BKV Előrétől a kölcsönadott Dóczi Krisztiánt és Enyingi Marcellt, de velük együtt is csak négy új játékos bukkant föl az öltözőben.

Pedig a tervek további erősítéseket helyeztek kilátásba. Kétségtelen, két, de legalább egy csatár mindenképpen elkelne Beliczky Gergő és Goran Marics mellé, és a középpályán, sőt a védelem tengelyében is szívesen látnának jó és megfizethető labdarúgót a helyiek.

Az már biztos, hogy a kevés tesztelt futballista közül a szombaton Lipóton kipróbált horvát Tino Lagator nem lesz a Lombard labdarúgója, és hasonló a helyzet a fehérorosz Aljakszandar Lebegyevvel is.

A spanyol Daniel Orozco szerződtetésére viszont a hírek szerint javaslatot tesz a szakmai stáb. A legutóbb a görög Aszterasz Tripolisznál légióskodó, múlt héten edzőmeccsen a Lombardban gólt is szerző futballista ugyanis rendkívül jó benyomást tett Zsivóczky Gyula vezetőedzőre és segítőire, s most már csak az a kérdés, hogy Bíró Péter tulajdonos egyezségre jut-e a korábban a spanyol élvonalban is futballozó 26 éves védővel.

A Zalaegerszegről érkező Jasarevic Mahir jövője sem dőlt még el, bár a papírokat előkészítették a felek, aláírás egyelőre nincs. Sikeres tárgyalás esetén tehát négy új, és két kölcsönadott labdarúgóval bővül a pápai keret, ám a szakmai stábnak további kívánalmai vannak. Ugyanis nem mondott le még egy gólerős támadó megszerzéséről sem.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A LOMBARD PÁPÁNÁL

Érkezők: Dóczi Krisztián, Enyingi Marcell (mindketten BKV Előre – kölcsönből vissza), Beliczky Gergő (Ferencváros), Tajthy Tamás (Újpest FC)

Távozik/távozhat: Joze Benko (szlovén, NK Zavrc – Szlovénia), Aleksandrs Cekulajevs (lett, ?), Fellai József (Kozármisleny), Youssef Sekour (francia-marokkói, DVTK – kölcsönből vissza), Simon András (Győri ETO FC – kölcsönből vissza)

Kiszemeltek: Jasarevic Mahir (ZTE), Daniel Orozco (spanyol, Aszterasz Tripolisz – Görögország)

 

 

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
12 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
22 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik