ETO-Videoton: a Mágus szerint José Gomes eltaktikázta magát

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.04.15. 10:05
A labdarúgó NB I tegnapi rangadója, a Győri ETO–Videoton (1–1) mérkőzés után a két klub legendás alakjai is véleményt formáltak a Nemzeti Sport kérdésére.

„Rangadót vártunk, ám az összecsapás csak időnként hozott jó játékot. Az első félidőben a Videoton annyi gólt rúghatott volna, hogy azzal három meccset is meg lehet nyerni” – kezdte értékelését az ETO-val vezetőedzőként az 1980-as években kétszer is bajnokságot nyerő Verebes József.

„Ekkor határozottan szerencsénk volt, aztán a második játékrészben iramot váltottunk, elkezdtünk futballozni, és ehhez az időszakhoz már méltó volt a rangadó kifejezés. Úgy gondolom, a vendégcsapat eltaktikázta a mérkőzést, futballja hatékonyabb lehetett volna, ha José Gomes a legjobb összeállításban küldi pályára csapatát” – utalt a korábban két alkalommal a Videotonnál is dolgozó Verebes arra, hogy a fehérváriaknál Nikola Mitrovics és Nikolics Nemanja is csak a kispadon kezdett.

A Videoton 1985-ben UEFA-kupa-döntős csapatának vezetőedzője, Kovács Ferenc Verebessel ellentétben teljes mértékben elégedett volt a meccs színvonalával.

„Soha rosszabb mérkőzést! Az első félidőben parádésan futballozott a Videoton, sajnos a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni. A szünet után fölénk kerekedett az ETO, ezért azt mondom, egyik csapat sem érdemelt vereséget. Van olyan, hogy helyzet nélkül is betalálunk, máskor négy-öt ziccer sem elég ahhoz, hogy gólt lőjünk. Úgy érzem, a hazaiak egyenlítő találatánál elaludt a védelmünk” – nyilatkozta Kovács.

TOVÁBBI VÉLEMÉNYEKET IS OLVASHAT A MÉRKŐZÉSRŐL KORÁBBI EDZŐKTŐL, JÁTÉKOSOKTÓL A NEMZETI SPORT HÉTFŐI SZÁMÁBAN!

 

Legfrissebb hírek

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

Kézi: nagy csatában kikapott a Győr a Bukaresttől az ifi leány BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.06. 14:38

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

Kézi: hullámvölgy nélkül menetelt az U16-os bajnoki címig a Győri ETO

Utánpótlássport
2026.05.29. 09:01

NB II: hosszabbított a Videoton csapatkapitánya – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.28. 10:35

A középpályára érkezett a Videoton első igazolása

Labdarúgó NB II
2026.05.23. 10:08

NB II: a Videoton három játékosa is visszatér korábbi csapatához – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.05.20. 16:14
Ezek is érdekelhetik