NB I: ismét csapatot keres a korábbi liverpooli csatár

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.06.21. 07:31
Simon András legutóbb Kecskeméten futballozott a Győr kölcsönjátékosaként, de az ETO-nál továbbra sem számolnak vele, így ismét csapatot keres.   

Simon András 17 évesen a Liverpoolhoz igazolt, azóta mindenhol kiugró teljesítményt várnak tőle. A csatár Anglia után megfordult Spanyolországban és Hollandiában, majd a Győr játékosa lett, de az ETO folyamatosan kölcsönadta, Pápára, Szombathelyre, s legutóbb Kecskemétre.

Bekő Balázs háromszor (a DVTK, a Ferencváros és az Újpest ellen) csereként küldte pályára, Győrben, az MTK ellen és Debrecenben a kezdőcsapat tagja volt, az MTK ellen fontos gólt szerzett, ám a Loki otthonában megsérült.

„Jól éreztem magam Kecskeméten – mondta a huszonnégy éves labdarúgó, akinek ikertestvére, Simon Ádám a Haladásban futballozik. – Remek közösség jött össze, ez sokat számít, de persze legjobban annak örültem, hogy lehetőséget kaptam a bizonyításra."

A DVSC elleni apróbb sérülés már a múlté, a támadó ismét egészséges – csak azt nem tudja, hol folytatja a pályafutását.

„Van érdeklődés az NB I-ből, de megegyezésről nem tudok beszámolni – mondta Vörösbaranyi József, a játékos menedzsere Simonról, akit még egy évig szerződés köt a Győrhöz. – Az ETO nem számít rá, ha találunk csapatot, hajlandó ingyen elengedni. A kecskeméti fél év jó alap a folytatáshoz, korábban sok apró sérülés akadályozta a fejlődését, így nagyon pozitív, hogy az utóbbi időszakban néhány napot leszámítva minden edzésen részt vett, meccseket játszott, szépen elkezdte újra felépíteni magát. Andris gyerekként rengetegszer megmutatta kivételes tehetségét, biztosak vagyunk benne, bizonyítja, hogy képes magas szintű teljesítményre. Nagyon bizakodóak vagyunk, mert Andris alázatosan dolgozik, a legjobb úton van ahhoz, hogy nagyszerűen futballozzon. Keressük az ideális megoldást számára.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A GYŐRI ETO-NÁL
Érkezők: Windecker József (MVM-Paks – kölcsönből vissza?), Németh László (Sopron – kölcsönből vissza), Simon András (KTE – kölcsönből vissza?)
Távozott/távozhat: Rafael Burgos (salvadori, ?), Vladimir Djordjevics (szerb, ?), Mihai Nicorec (román, ?), Lazar Sztanisics (szerb, ?), Novák Csanád (Haladás?)
Kiszemeltek: Milan Borjan (kanadai, klub nélkül, legutóbb Sivasspor – Törökország), Priskin Tamás (Austria Wien – Ausztria, legutóbb Maccabi Haifa – Izrael)

 

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
8 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
18 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
Tegnap, 17:51

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik