Puskás Akadémia: „Mindenkit megviselt ez a fél év…”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2015.12.16. 11:50
Polonkai Attila, a labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia középpályása augusztus vége óta nem játszhat sérülése miatt, de gőzerővel dolgozik a visszatérésén. A felcsútiak játékosa szerint a csapatnál mindenkit megviselt ez a fél év, amelynek végén a PAFC kiesőhelyen áll.

A felcsútiak 36 éves csapatkapitánya október elején a székesfehérvári kórházban átesett egy sebészeti beavatkozáson, mely során korábban levált csontdarabok maradványait távolítottak el a bal bokájából. A műtét sikerült és a rehabilitáció is kitűnően halad, a tervek szerint a téli felkészülésre és a tavaszi bajnoki rajtra tökéletes fizikai állapotban lesz labdarúgónk. Az elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen, míg a legtöbben megérdemelt téli pihenőjüket töltik, a kapitány Felcsúton edz.

„Sajnos elég sokat pihentem az őszi szezonban, úgyhogy van mit bepótolnom – mondta Polonkai a puskasakademia.hu-nak. – A fizioterapeutánknak, Rékának hála speciális egyéni edzésmunkát végezhettem fokozatos terheléssel. Jól állunk, a rehabilitáció során ezidáig nem volt problémám a műtött bokámmal. Maximálisan elégedett vagyok, hiszen a kitámasztástól kezdve a kapura lövésig már mindent elvégezhetek, ami szükséges a visszatérésemhez.”

„A célunk az, hogy százszázalékos állapotban legyek január elejére, mikor a csapat megkezdi a felkészülést. Mindannyian egy nehéz féléven vagyunk túl, nagyon nem így képzeltük el, hogy kieső helyen fogunk telelni. Nyilván nem egyszerű úgy megkezdeni egy szezont, hogy a csapat nagy része és a szakmai stáb is kicserélődött, de ez sem mentség. Mindenféleképpen előre kell néznünk koncentrálva a hátralévő fordulókra.”

„Egyáltalán nem könnyű a sorsolásunk, de tavasszal úgy kell játszanunk, hogy minél közelebb kerüljünk az év elején kitűzött célunkhoz. A társaknak üzenem, hogy elsősorban fejben pihenjék ki magunkat. Úgy látom, mindenkit megviselt ez a fél év, hiszen az eredményeink és a helyezésünk köszönő viszonyban sincs a valódi tudásunkkal és a vágyainkkal. Kutya kemény munka vár ránk, de mindenkinek az kell, hogy lebegjen a szeme előtt, hogy kijavítsuk az őszt.”

Az NB I állása
1. Ferencvárosi TC 19 16 1 2 41–8 +33 49
2. Újpest FC 19 8 7 4 27–19 +8 31
3. Videoton FC 19 10 9 22–19 +3 30
4. Paksi FC 19 8 6 5 24–19 +5 30
5. MTK Budapest 19 8 5 6 24–20 +4 29
6. Szombathelyi Haladás 19 7 8 4 17–19 –2 29
7. DVSC-Teva 19 7 7 5 28–22 +6 28
8. Budapest Honvéd 19 6 6 7 24–24 0 24
9. Diósgyőri VTK 19 5 5 9 20–30 –10 20
10. Vasas FC 19 5 1 13 19–31 –12 16
11. Puskás Akadémia FC 19 3 7 9 23–31 –8 16
12. Békéscsaba Előre 19 3 3 13 17–44 –27 12
Legfrissebb hírek

Magyar Zsolt a több játéklehetőség reményében írt alá a Csíkszeredához

Labdarúgó NB I
Tegnap, 7:01

A Puskás Akadémia középpályása a Csíkszeredánál folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:37

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 12:40

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34

NB I: hosszabbítás Felcsúton és Kispesten is

Labdarúgó NB I
2026.06.18. 07:38

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

A Puskás Akadémia 34 éves kapusa szerződést hosszabbított

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 10:55

Közel az egyezség az Újpest és a Puskás Akadémia között – NS-infó

Labdarúgó NB I
2026.06.11. 10:58
Ezek is érdekelhetik