Diósgyőr: újra zöld-fehérbe öltözhet a távozó védő

2016.05.13. 08:01
A DVTK labdarúgócsapata csütörtökön jelentette be, hogy Kovács Gábor szerződése lejártával távozik a klubtól. A védő visszatérhet Paksra.

„Éreztem, tudtam, hogy Egervári Sándor vezetőedző nem velem, hanem Tamás Márkkal és Lipták Zoltánnal számol a belső védő posztján – mondta a Nemzeti Sportnak a Diósgyőrt elhagyó 28 esztendős középső hátvéd, Kovács Gábor.

„Elfogadtam a rám szabott szerepet, persze próbáltam úgy teljesíteni edzésen és mérkőzésen, hogy amikor lehetőséget kapok, bizonyítsam, szükség van rám is. Csapatemberként viselkedtem, és Sanyi bá' megköszönte a szezon végén, mondván, nem gondolta volna, hogy ilyen jól kezelem majd a kialakult helyzetet. Úgyhogy sértődöttségről szó sincs, korrekt módon viselkedtünk egymással. Természetesen szerettem volna többet futballozni, többet a pályán lenni, ezért is távozom a Diósgyőrből – de hogy merre vet a sors, még képlékeny" – tette hozzá Kovács.

A védő visszatérhet a Paksi FC-hez, tavaly februárban ugyanis éppen a zöld-fehérektől szerződött a Diósgyőrhöz. Már pénteken sor kerülhet a klubváltásra.

Ha valóban visszatér, akkor a paksiak elmondhatják, jó üzletet kötöttek vele, hiszen 15 hónapja 100 ezer euróért adták el (a transfermarkt.de adatai alapján), most viszont ingyen térhet vissza.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A DVTK-NÁL
Érkezők:
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek: Szabó II Balázs
Kiszemeltek: Ezequiel Calvente Criado (spanyol, Békéscsaba), Futács Márkó (Mersin Idman Yurdu – Törökország), Makrai Gábor (Puskás AFC, legutóbb kölcsönben Csákvár), Spandler Csaba (Puskás AFC, legutóbb kölcsönben Csákvár)
Távozók: Grumics Miroszlav (szerb-magyar, lejár a szerződése, Gyirmót?), Kovács Gábor (lejár a szerződése, Paks?)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Novothny Soma (SSC Napoli
– Olaszország, ?)
Távozhatnak/
érdeklődnek irántuk:

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A PAKSI FC-NÉL
Érkezők:
Kemenes Szabolcs
(Bp. Honvéd – lejár a szerződése)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Bor Dávid (Balmazújváros), Vági András (Mezőkövesd)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Jelena Richárd (Bp. Honvéd), Kovács Gábor (DVTK – lejárt a szerződése)
Távozók:
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: Asztalos Dávid (MTK)
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk: Székely György (Honvéd, Vasas)

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
6 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
16 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
23 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
Tegnap, 16:51

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik