Női futball: a válogatott támadó az Egyesült Államokban folytatja

2016.07.29. 08:01
A női labdarúgó NB I-ben legutóbb ezüstérmet szerző MTK magyar válogatott támadója, Kaján Zsanett az Egyesült Államokban folytatja a pályafutását – adta hírül csütörtökön az MTK hivatalos Facebook-oldala.

A 18 esztendős játékos a St. John’s Red Storm csapatához igazolt, amely az egyetemi bajnokság legmagasabb szintjének számító divízió 1-es bajnokságban szerepel. Kaján négyéves szerződést írt alá a tengerentúlon, és ameddig folytatja a tanulmányait, élvezheti ennek a bajnoki osztálynak a légkörét.St. John’s Red Storm csapatához igazolt, amely az egyetemi bajnokság legmagasabb szintjének számító divízió 1-es bajnokságban szerepel. Kaján négyéves szerződést írt alá a tengerentúlon, és ameddig folytatja a tanulmányait, élvezheti ennek a bajnoki osztálynak a légkörét.

„Bízom benne, hogy hamar befogadnak. Az első tapasztalatom nagyon jó, nagyon profi körülmények között készülhetünk, mindent, ami a jó teljesítményhez kell, biztosítanak majd számomra” – mondta Kaján Zsanett, akinek az álma vált valóra azzal, hogy az Egyesült Államokba szerződhetett.

„Csak magammal szemben vannak elvárásaim. A lehető leghamarabb szeretném maximálisan elsajátítani a nyelvet és zökkenőmentesen elvégezni az egyetemet. A labdarúgás terén szeretnék a lehető legtöbbet fejlődni, hogy rövid időn belül profi ligás csapathoz szerződhessek. Tisztában vagyok vele, hogy az elején nagyon nehéz lesz megszoknom a körülményeket, a család, a barátok hiányát, így fontos lesz a kitartás, és hogy túl tudjak lendülni a honvágyon és a hullámvölgyeken” – tette hozzá a játékos.

Kaján az előző szezonban minden sorozatot figyelembe véve 24 mérkőzésen 18 góllal segítette az MTK-t, amelyet két évig erősített.

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Felcsúton is kiütötte ellenfelét, megvédte címét az FTC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.28. 20:57

Női NB I: bronzérmes lett az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.27. 20:21

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10

A Ferencváros hatot rúgott a Puskás Akadémiának a női NB I döntőjének első meccsén

Labdarúgó NB I
2026.05.23. 17:29
Ezek is érdekelhetik