Itthon – Malonyai Péter jegyzete

MALONYAI PÉTERMALONYAI PÉTER
2017.07.16. 00:36

Ha valaki azt a következtetést vonja le a Debrecen tegnapi hazai vereségéből, hogy kár volt reaktiválni Herczeg Andrást, nem a barátom többé.

Mert kérem, vereség és vereség között van különbség.

Például a szereposztásban, márpedig a szombati Lokiban hemzsegtek a magyar futballisták, s jócskán volt azok közül is, akik kötődnek a városhoz, a klubhoz. Kétségtelen, jobb nyerni, mint veszíteni, ám ha már arra szorul a drukker, hogy vigasztalja a kedvenceit, sokkal egyszerűbb, ha közös nyelven teszi, s úgy teheti meg, hogy (ha tényleg drukker) tudja, mit tett a futballista korábban a korosztályos csapatokban.

Mondhatják, hogy fogadatlan prókátora vagyok Herczeg Andrásnak, a fogadatlant mindenképpen visszautasítom.

Engem ugyanis már 1997 áprilisában meggyőzött – a székfoglalójával. Dunai Antalt váltotta kispadon, s azzal kezdte, egyáltalán nem boldog, hogy negyvenévesen kollégája bukását követően érte utol a nagy lehetőség. Jobban örült volna, ha az idény után lesz vezetőedző, ám – tette hozzá –, ha nem vállalja első felkérésre, később nem lett volna erkölcsi alapja rá.

Szakmai persze igen, hiszen a debreceni utánpótlásban akkorra már bizonyított, nem véletlenül hasonlították össze Garami Józseffel, aki szintén az ifjak, a pécsi fiatalok között tette le a névjegyét. Herczeg András akkor megtisztelőnek érezte a párhuzamot, s ennek jegyében (is) ért el maradandó sikereket a Lokinál, az itthoni címek mellett ugyebár a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában is ült a csapat kispadján.

Ezt csak azért írom le, mert az erkölcsi szempontok biztos, hogy éltek mostani szerepvállalása kapcsán (is), másrészt pedig eljött az idő, amikor a vele való párhuzam is megtisztelő edzői karrierekről szólva.

Mindez persze nem változtat azon, hogy a Loki kikapott a nyitányon, nem menti kapusa ügyetlenségét, s azt sem, hogy a csapat tíz ember ellen nem bírt egyről a kettőre jutni.

Viszont ismerőssel a kispadon tette, nem Twitterbe, videóba, menedzseri agresszivitásba, tolmácsba öltöztetett devizakülföldivel.

Jó, ha itthon vagyunk.

Legfrissebb hírek

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
3 órája

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 23:56

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.26. 00:05

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Pótcselekvés – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.21. 23:58

Ne szólj szám... – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:21

Ebből új stílusú Ferencváros lesz – Borbola Bence jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 23:51
Ezek is érdekelhetik