Labdarúgás: emléktáblát avattak Szepesi György tiszteletére Angyalföldön

2019.07.02. 14:42
null
Szepesi György emléktáblájának felavatása a Váci úton (Fotó: Török Attila)
Emléktáblát avattak kedden délelőtt Szepesi György újságíró, sportriporter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) egykori vezetőségi tagja, a XIII. kerület díszpolgára tiszteletére szülőházánál, a Váci út 97. szám alatt.

Az ünnepségen Tóth József, a kerület polgármestere beszédében hangsúlyozta, hogy a majdnem egy évvel ezelőtt elhunyt Szepesi György Angyalföldön nőtt fel, gyerekkora a Váci úthoz és környékéhez kötődött: ott lakott, ott járt elemi iskolába, majd a Berzsenyi Dániel Gimnázium diákja volt.

„Valóságosan és képletesen is Angyalföldön élt, lelke mélyén mindig XIII. kerületi maradt” – fogalmazott a polgármester, aki emlékeztetett arra, hogy minden idők leghallgatottabb rádiós sportriportere 1941-től a Vasas pártoló tagja volt, s 1997-ben választották a kerület díszpolgárává.

Tóth József többek között felidézte, hogy Szepesi 1948-tól 2012-ig, azaz Londontól Londonig – Peking kivételével – minden nyári olimpián ott volt, s 49 magyar olimpiai aranyérmet közvetített. A számos állami és szakmai díjat és elismerést kapott rádiós sportriportert a polgármester a gólok királyának nevezte, akinek népszerűsége a leghíresebb focistákéval vetekedett. Véleménye szerint Szepesi halhatatlanságát mutatja, hogy a róla elnevezett díjjal manapság a sportújságírás egy meghatározó alakját díjazzák.

Beszédét azzal zárta, hogy Szepesi mindig is a szűkebb famíliához tartozott, s az emléktábla-avatás az első lépés abban, hogy hazaérkezett Angyalföldre.

(Fotó: Török Attila)
(Fotó: Török Attila)

Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének (MSÚSZ) elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője méltatásában arra hívta fel a figyelmet, hogy Szepesi György annak idején egy személyben volt az a médium, akin keresztül az Aranycsapat sikerei eljuthattak az emberekhez.

„Nemcsak elbírta ezt a felelősséget, hanem ez szárnyakat is adott neki. Egyszerűen, szakszerűen, de lélekemelő módon tudta a magyar sportsikereket tolmácsolni, emiatt örök példaképe minden sportújságírónak. Ugyanolyan zseni volt, mint a pályán játszó társai” – jelentette ki az MSÚSZ elnöke, aki szerint a 20. században nagyon ritkán és kevesek tudták egyesíteni a nemzetet, de Puskásnak és Szepesinek ez sikerült.

Szöllősi Szepesit a Magyar Labdarúgó-szövetség egyik legjobb elnökének is nevezte, aki ugyanakkor a mai napig kitüntetett helyet foglal el a magyarok szívében.

Az ünnepség végén a polgármester és az MSÚSZ elnöke, Szepesi György fiának, Jánosnak a társaságában megkoszorúzta Szepesi György emléktábláját, ahol Orbán Viktor miniszterelnök koszorúját Jakab János helyezte el.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik