Dinamo-stratégia a Ferencváros ellen; hírességek a Hungaroringen

S. T. J.S. T. J.
2019.08.04. 23:23
A Nemzeti Sport hétfői számából ajánljuk.

Kedden folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezősorozata. A harmadik körben a Ferencváros a Dinamo Zagrebbel találkozik, az első mérkőzést a horvát fővárosban rendezik meg. Az FTC már két bajnokiját is elhalasztotta, míg a Dinamónál a kettős terhelést választották, és ez egyelőre nem okoz problémát: a fővárosi együttes három fordulót követően három győzelemmel és 9–1-es gólkülönbséggel vezeti a tabellát. Hogy milyen stratégia várható a zágrábiaktól, arról az egyik horvát szakírót kérdeztük.
Kedden folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezősorozata. A harmadik körben a Ferencváros a Dinamo Zagrebbel találkozik, az első mérkőzést a horvát fővárosban rendezik meg. Az FTC már két bajnokiját is elhalasztotta, míg a Dinamónál a kettős terhelést választották, és ez egyelőre nem okoz problémát: a fővárosi együttes három fordulót követően három győzelemmel és 9–1-es gólkülönbséggel vezeti a tabellát. Hogy milyen stratégia várható a zágrábiaktól, arról az egyik horvát szakírót kérdeztük.

Munkatársaink ott voltak a Hungaroringen, ahol vasárnap már a futamot rendezték meg, amely Lewis Hamilton győzelmével zárult. Természetesen beszámolunk a verseny minden érdekességéről, de ezen túl megmutatjuk azt is, kik azok a hírességek, akik az F1-es Magyar Nagydíj kapcsán megfordultak Mogyoródon. E körbe tartozik a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Marco Rossi és a Barcelona kosárlabdázója, Hanga Ádám is – mind a ketten nyilatkoztak lapunknak.

Bemutatjuk a bajnoki bronzérmes ZTE NKK női kosárlabdacsapatának új edzőjét, Molnár Józsefet. Érdekesség, hogy az eddigi zalaegerszegi tréner, Gáspár Dávid Sopronban folytatja a bajnokcsapatnál, utódja pedig épp Sopronból érkezett Zalába, igaz, ő a SMAFC-nál és a sportiskolánál dolgozott korábban. Lapunknak a szakember elmondta, korábban még nem dolgozott női együttesnél, de szerinte ez ugyanolyan szakmai kihívás, mintha férfiakat edzene.

• Száztíz éve alakult meg a Kispesti Athletikai Club, a KAC, amelynek a II. világháború után meredek fordulatot vett a sorsa: átkeresztelték Budapesti Honvédra, a hadsereg „vette védőszárnyai” alá, s végül összeállt a világverő híres alakulat. De legalább ennyire érdekesek a megalakulás körülményei, ahogyan az Népsport mellékletünkből kiderül. Viharosan alakult ugyanis az első ülés: mivel a tagok nem fogadták el az alapszabály tervezetét, a klubalapítás addigi motorja, Varga Bálint sértődötten faképnél hagyta a társaságot.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
3 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik