NB I: A kiállítás nehéz helyzetbe hozott minket – Boér Gábor

2021.02.13. 20:29
A hosszabbításban lőtt góllal nyert 2–1-re a Kisvárda a 75. perctől tíz emberrel játszó ZTE ellen a labdarúgó NB I 21. fordulójában. A mérkőzés után a két vezetőedző értékelt. 

Supka Attila, a Kisvárda vezetőedzője így látta a találkozót:Supka Attila, a Kisvárda vezetőedzője így látta a találkozót:

„Fontos győzelmet arattunk a ZTE ellen, különösen azok után, hogy a múlt hetet elrontottuk, és az MTK, majd a DVTK ellen sem tudtunk pontot szerezni. A kupasiker után ma mindent beleadtunk, hogy megszerezzük a három pontot. Az első félidőben még jól is futballoztunk, a játékosok azt tették, amit kértünk tőlük, birtokoltuk a labdát. A második félidőt azonban rosszul kezdtük, kaptuk azt a buta gólt, amely egy időre megfogta a csapatot. A végére azonban felőröltük az ellenfelet, és azzal a játékkal, amit a visszaálló védelem ellen lehetett játszani, nyertük meg a mérkőzést.

Elmondta, a győztes gólt szerző Horváth Zoltán azért kapott a 81. percben csereként lehetőséget, mert a hétközi kupameccsen is eredményes volt. Ez lendületett adott neki, és a ZTE ellen is bizonyította, lehet rá számítani.

Boér Gábor nem biztos benne, hogy egyértelmű volt Futács Márkó második sárga lapja (Fotó: Meder István)
Boér Gábor nem biztos benne, hogy egyértelmű volt Futács Márkó második sárga lapja (Fotó: Meder István)


Boér Gábor,
a ZTE FC vezetőedzője így értékelt.

Az első félidő nagyon rosszul sikerült számunkra, gyengén futballoztunk, és nagyon kishitűen. A második félidő elején cseréltünk hármat, s az új embereknek is köszönhetően felbátorodtunk. A kiállításig egészen jól futballoztunk, de az nehéz helyzetbe hozott minket. Mivel nem láttam még a szituációt, így nem mondanék véleményt, de úgy hallottam, nem biztos, hogy egyértelmű kiállítás volt. Ennek ellenére is ki kellett volna húzni a végéig, megpróbáltuk stabilizálni a hátsó alakzatot, magasítani a védelmen, sűrűbbé tenni, de sajnos egy beívelt labda után a kilencvennegyedik percben gólt kaptunk. Onnan már nem volt lehetőségünk felállni.

A kiállítással kapcsolatban még elmondta, az utóbbi időszakban kapott ítéletek között akadtak olyanok, amelyek vitathatóak voltak.

„A régi nagy edzők azt mondják, hogy az ilyen majd kiegyenlítődik. Lesz minek” – tette hozzá.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Kisvárda–Zalaegerszeg 2–1(Bumba 25., Horváth Z. 90+4., ill. Favorov 50.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT


AZ ÁLLÁS
1. Ferencvárosi TC20154142–10+3249
2. Puskás Akadémia21113729–28 +136
3. Mol Fehérvár2096542–23+1933
4. Kisvárda2187622–25 –331
5. Paksi FC2185842–40 +229
6. MTK Budapest2085729–27 +229
7. Mezőkövesd2084821–25 –428
8. Újpest FC21741026–45–1925
9. Zalaegerszegi TE21641137–41 –422
10. Budapest Honvéd2057830–29 +122
11. Budafoki MTE20551024–37–1320
12. Diósgyőri VTK21521423–37–1417
NB I, 2020–2021, 21. FORDULÓ
HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
FEBRUÁR 12., PÉNTEK
Újpest–Diósgyőri VTK 1–0
Budapest,Szusza Ferenc StadionBogár Gergő
FEBRUÁR 13., SZOMBAT
Puskás Akadémia–Paks 3–2Felcsút,Pancho Aréna
Káprály Mihály
Kisvárda–ZTE2–1Budapest,Szusza Ferenc StadionErdős József
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29
Ezek is érdekelhetik