MLSZ: súlyos büntetést kapott a DVSC – fellebbeznének a hajdúságiak

2021.12.17. 12:05
null
Szurkolói miatt kapott a DVSC (Fotó: Kovács Péter)
A Debreceni VSC és a Paksi FC is pénzbüntetést kapott a Magyar Labdarúgó-szövetség Fegyelmi Bizottságának december 16-i ülésén – derül ki a szövetség közleményéből.

 

A Debreceni VSC azután kapott büntetést, hogy a szurkolói az FTC és az Újpest ellen is megbotránkoztató, obszcén kifejezéseket kiabáltak be, valamint pirotechnikai eszközöket is használtak.

„A FEB összevont eljárás alapján a DVSC-t, az Újpest elleni idegenbeli és az FTC elleni hazai bajnoki mérkőzésen szurkolóinak a rend megzavarásával kapcsolatos cselekményeiért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és pirotechnikai eszközök ismétlődő használata) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi."

A szövetség ebben az idényben már nem közli a büntetésék mértékét, azonban a dvsc.hu-n megjelent közlemény szerint a hajdúságiak 2.2 millió forintos pénzbüntetést kötelesek megfizetni. Az is kiderül, hogy ezzel együtt ebben az idényben csaknem 4.5 millió forint büntetést kapott a Debrecen, amely jelentős anyagi terhet jelent a klubnak. Emiatt a DVSC vezetősége fontolgatja a fellebbezés lehetőségét a szövetségnél, valamint azt, hogy a pályarendszabályok szigorításával véget vet a büntetéssorozatnak.

Az NB I-ben a DVSC-n kívül a Paksnak is kiosztottak egy pénzbüntetést, miután a Tolna megyei együttes szurkolói a Puskás Akadémia elleni összecsapáson pirotechnikai eszközt használtak.

A többi bajnokságról szóló határozat ide kattintva olvasható el.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
4 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
6 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

NB I: hosszabbított az Újpest saját nevelésű játékosa – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 10:29

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39
Ezek is érdekelhetik