Tisztelgés a hagyományok előtt – ilyen lett az új ZTE-mez

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2024.07.18. 07:07
Fotó: ZTE
Zalaegerszegen minden évben kiemelt figyelmet szentelnek az új felszerelésre, idén a zalai fehér hímzés néhány motívuma található meg az új mezen.

Zalaegerszegen fontos a kötődés. A klubnál évek óta olyan mezeket viselnek a játékosok, amelyek valamilyen kötődést mutatnak a városhoz és a megyéhez, így az utóbbi években volt már zalai gímszarvas, Zalaegerszeg térkép és ZTE képkollázs az aktuális mezen, ám idén még különlegesebb lett a felszerelés.

„Minden évben kiemelt projekt számunkra a mez és a streetwear kollekció megtervezése, mivel fontosnak tartjuk, hogy olyan darabok kerüljenek a Zete Shop polcaira, amit mindenki szívesen visel – mondta lapunknak Végh Alexandra, a V Agency ügyvezetője, ZTE FC meztervező csapatának tagja. – Sokat gondolkoztunk azon, hogy mi lehetne a 2024–2025-ös irány, így esett a választás a zalai fehér hímzésre. Ez sajnos már majdhogynem elfeledett néprajzi motívum, pedig hatalmas hagyománya van, kiemelkedő népművészeti értéket képvisel. Amint az ötlet megszületett, felvettük a kapcsolatot a Göcseji Múzeummal, Kiss Nóra, néprajzi szakértő pedig rengeteg anyaggal segítette a munkánkat. Az anyagok feldolgozása után kiderült, hogy minden falunak megvolt a sajátja, mi pedig ezekből igyekeztük a legjobban összeillőket kiválogatni, amelyek a lehető legjobban mutathatnak a pályán.”

Így esett a választás a Galambok, a Baktüttős, a Nagybakónak és a Balaton-magyaród motívumokra. A bemutató videón olyan zalai helyszíneken mutatják be a játékosok az új mezt, mint a zalaszántói Béke Sztúpa, a Hévízi Tófürdő vagy a keszthelyi Balaton-part és Festetics Kastély.

Fotó: ZTE 

„Azt szerettük volna, ha az országban mindenki látja, hogy milyen csodálatos és sokszínű Zala vármegye – folytatta Végh Alexandra. – Ez az ország egyik legszebb része, csodás tájak, dombok, tavak, gyönyörű települések találhatóak itt meg, és nem utolsó sorban a Balaton. Az idei mezünk tisztelgés a zalai hagyományok és a kultúra előtt.”

Végh Alexandra elmondta, mind a szurkolóknak, mind a játékosoknak tetszik az új mez.

„Szerencsére jól fogy az új mez, az első héten több mint száz darabot adtunk el, és azóta is napi szinten vásárolnak a szurkolók. A visszajelzésekből azt látjuk, hogy nem csak a játékosoknak, de a drukkereinknek is tetszik. Az idei mez jobban megérintette a helyieket és azokat, akik innen származnak, de elkerültek messzebbre. Rendeltek már külföldről is, és reméljük, az idény során minden szurkolónk büszkén viseli.”

Fotó: ZTE

A játékosok közül a saját nevelésű Csóka Dániel mondta el a véleményét.

„Zalaiként örömmel tölt el, hogy a hagyományunkat és a kultúránkat képviselhetem a pályán, bár számomra a legfontosabb, hogy a színe kék legyen és sikeresek legyünk. Jó az ötlet és szép az új mez.”


 

 

Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
7 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Együttműködési megállapodást kötött az NB II újoncával a ZTE FC

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 11:10

Az U-válogatott Bakti Balázs Eszékre szerződött

Légiósok
2026.06.25. 16:48

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38
Ezek is érdekelhetik