Kalmár Zsolt hosszú távú célja, hogy visszakerüljön a válogatott keretébe

2024.11.08. 18:49
Fotó: Dömötör Csaba
Hosszú távú célja visszakerülni a magyar labdarúgó-válogatott keretébe Kalmár Zsoltnak, az OTP Bank Ligában hetedik helyen álló Fehérvár FC középpályásának, akinek az idei év elején operálták meg a térdét és szeptember végén léphetett újra pályára.

A 29 éves játékos az M4 Sportnak pénteken elmondta, hosszú és nehéz időszak volt ez a számára, talán nehezebb is, mint az előző sérülései alkalmával.

„Mentálisan is kemény hónapok voltak ezek, a nulláról kellett elkezdenem újra építkezni, de komoly orvosi és rehabilitációs háttér állt mögöttem és a körülöttem lévők, a családtagok is nagyon sokat segítettek” – foglalta össze Kalmár. Hozzátette, ma már képes mosolyogni és úgy érzi, más mentalitással tért vissza a pályára.

„A legfontosabb az, hogy mentális szempontból 100 százalékos állapotban vagyok, és lassan két hónapja már, hogy együtt edzek a csapattal. Persze a meccsterhelést nem lehet edzésekkel pótolni, de hétről hétre egyre több lehetőséget kapok” – nyilatkozta a középpályás, aki azt is elárulta, megvan a heti rutinja és ez a pályafutása végéig valószínűleg így is marad.

Kalmár elmondta, tartja a kapcsolatot Marco Rossi szövetségi kapitánnyal, hosszútávú célja pedig az, hogy visszakerüljön a válogatott keretébe.

„Tudom, hogy ezt csak akkor tudom elérni, ha megfelelő teljesítményt és hozzáállást nyújtok, de bízom magamban, mert alázatos és motivált vagyok. Szeretnék márciusban ott lenni a válogatott keretben, és ha minden jól megy, akkor ezt sikerül is majd elérnem” – jelentette ki.

A rutinos futballista arról is beszélt, hogy a Fehérvárnál igyekszik segíteni a fiatal játékosokat a pályán és azon kívül is, illetve vezéregyéniség próbál lenni a csapatnál. Elmondta, mérkőzésről mérkőzésre gondolkodnak, a hétvégén Miskolcra is azzal a céllal utaznak, hogy elvigyék a három pontot a Diósgyőrtől.

 

Legfrissebb hírek

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 22:39

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 20:26

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 16:00

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 13:29

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01
Ezek is érdekelhetik