Tizenegyesből sem tudta kiharcolni a győzelmet az ETO Diósgyőrben

2026.02.07. 14:45
null
A hazaiak remekül védő kapusa, Sentic itt éppen Vitális szabadrúgását tolja a kapufára (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 21. fordulójának szombati játéknapján a tabella élén álló ETO FC hiába játszott fölényben, s találta el háromszor a kapufát, mivel a második félidőben tizenegyesből sem tudott betalálni, kénytelen volt döntetlennel távozni a kiesés ellen küzdő Diósgyőr otthonából (1–1).

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–ETO FC 1–1 (0–1)
Diósgyőr, DVTK Stadion, 973 néző. Vezette: Antal
Gólszerző: Colley (62.), ill. Njie (37.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Eltiltott vezetőedzője nélkül várta a meccs kezdését Diósgyőrben a listavezető ETO FC, Borbély Balázs az előző fordulóban piros lapot kapott, és kiállítása miatt nem lehetett ott a kispadon. Helyettesítője a pályaedzője, Bernd Thijs volt. A győriek hét veretlen meccs után álltak ki a DVTK ellen a győzelem megszerzése céljával. A hazai együttesnek szintén nagyon kellett a siker, a vezetőedző, Vladimir Radenkovics távozását követelő hazai drukkerek bojkottja közepette, ami miatt csekély létszámú diósgyőri szimpatizáns volt jelen a lelátón.

Az első félidőben mindkét csapatnak voltak helyzetei, győri kapufák után a diósgyőriek is előnyhöz juthattak volna. Ám ez a Győrnek sikerült a 37. percben, Nfansu Njie remek kényszerítőzés után a Zseljko Gavricstól visszakapott labdát a bal felső sarokba lőtte. A hajrában volt még egy kapufája az ETO-nak, Vitális Milán bal oldali szabadrúgása érintette a lécet. Az első játékrészben több helyzetet kidolgozó győriek nem érdemtelenül álltak jobban a meccs felénél.

A második játékrészben az ETO próbálta megszerezni a második gólját, a Diósgyőr pedig az egyenlítésért küzdött. Utóbbinak sikerült elérnie a célját, a cserékkel felfrissített együttes részéről Lamin Colley szerzett szemfüles találatot. Nem sokkal később jöhetett volna a meccs újabb gólja, ám Vitális Milán kihagyta a Colley kezezése miatt megítélt büntetőt – Karlo Sentic kivédte a tizenegyest. Az utolsó 20 percben a győri csapat járt közelebb az újabb gól megszerzéshez a nyílt meccsen, de ez nem jött össze sem neki, sem a DVTK-nak, amely szintén szeretett volna három pontot szerezni.

A döntetlen azt jelenti, hogy mindkét csapat meghosszabbította sorozatát: az ETO a veretlenségit, a DVTK a nyeretlenségit. 1–1

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

   
AZ ÁLLÁSMGyDVL–KGkP
  1. Ferencvárosi TC21124540–21+1940
  2. ETO FC21117342–21+2140
  3. Debreceni VSC21115532–25+738
  4. Paksi FC21106541–29+1236
  5. Puskás Akadémia2094726–25+131
  6. Kisvárda2194826–33–731
  7. Zalaegerszegi TE2076730–27+327
  8. MTK Budapest20731037–42–524
  9. Újpest FC21651028–37–923
10. Diósgyőri VTK2148928–35–720
11. Nyíregyháza Spartacus20461021–35–1418
12. Kazincbarcika21421520–41–2114

 

 

Legfrissebb hírek

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
4 órája

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
4 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
6 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
6 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
7 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
7 órája

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
14 órája

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája
Ezek is érdekelhetik