Ott van! – Somogyi Zsolt jegyzete

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2026.03.22. 00:23

A forduló, de talán az egész bajnokság pillanatképe volt az nekem. A második nyíregyházi gól után tombolt a zsúfolt stadion (a vendégszektorban volt csak csend), és a sarokban ünneplő gólszerző közelében két-három tíz-tizenkét éves forma labdaszedő kissrác tűnt fel.

Ott van! – kiáltotta egyikük. A Lagosban született, a télen a klubhoz érkező nigériai Muhamed Tijani aligha értette, mit mondott a kisfiú, de ezek azok a pillanatok, amelyekhez nem kell tolmács: a szenvedély, a győzelem közelsége az ősi rivális DVTK ellen, a gól okozta eufória összesűrűsödött abban a pillanatban. Egy másik jegyzet témája lehet a Diósgyőr idénye, de immár nem kérdés: vagy ez a csapat, vagy az MTK Budapest eshet ki a Kazincbarcika mellett. Két borsodi búcsúzó? Mondom, az másik elemzés, most maradjunk a Nyírségben: Bódog Tamás átvette a csapatot, amely szenzációs futballal nyert a Groupama Arénában, majd négyszer kikapott a téli szünetig, és a vonal alatt várta az új évet. Ebben az évben kilenc bajnokin tizennyolc megszerzett pont a mérleg, ha vasárnap nyer a listavezető ETO FC, ugyanezt mondhatja el magáról. A téli szünetben elvégzett munka eredménye tehát messziről virít, a Szpari erővel, a sokat gyakorolt szögletekkel, oldalszabadrúgásokkal őrli fel ellenfeleit. Vagyis nem igaz, hogy türelemre, több átigazolási időszakra van szükség, hogy érdemi változást lehessen elérni – megy az gyorsabban is, ha a döntéshozók értik a dolgukat.

A vezetőedző mellett a jó téli igazolások miatt a sportigazgató, Fekete Tivadar sikere is ez a tavasz (Muhamed Tijani mellett az osztrák Marko Kvasina is bevált), igaz, kérdés, mi lesz Bódog Tamással. Úgy tudjuk, a klub – még szép – hosszabbítana, ám megegyezés még nincs, de az sem lenne meglepő, ha a bajnoki címért harcoló klubok közül is felfigyelne erre a teljesítményre valaki.

A Nyíregyháza csaknem bizonyosan meghosszabbította élvonalbeli tagságát, jó volt látni a teljesen megtelt stadiont (másik téma: a nyíregyházi, ahogy a kispesti, az angyalföldi is, emberi léptékű, nem irreálisan nagy aréna, mint a diósgyőri vagy a szomszédos debreceni, utóbbiakat nagyjából sohasem sikerül megtölteni, sőt még félig sem, pedig sokkal jobban fest a televízióban is egy kisebb, de zsúfolt nézőtér, mint egy szép, de az üresen ásítozó szektoroktól lehangoló nagy lelátó), de az igazi győztes az a bizonyos labdaszedő fiú. Aki ha eddig nem is, szombaton végérvényesen beleszeretett a magyar futballba – és mi lehetne ennél nagyobb eredmény?

Labdarúgó NB I
2026.03.21. 15:52

Az első félidőt átaludta, a másodikban háromszor bevette a Nyíregyháza a DVTK kapuját

A Diósgyőr nem tudott kimászni a gödörből, a Szpari a győzelmével eltávolodott a kiesőzónától.
Legfrissebb hírek

Potyognak rendesen – Bodnár Zalán jegyzete

Foci vb 2026
2 órája

Visszatért a zseni – Thury Gábor jegyzete

Foci vb 2026
Tegnap, 0:05

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

A bakelit varázsa – Malonyai Péter jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:21

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Szertefoszlott szkepticizmus – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 23:12

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
2026.06.23. 00:26

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12
Ezek is érdekelhetik