NB II: Véber György elmondja, hogyan suttyózott valójában

2012.09.25. 09:25
Vihart kavart a Mezőkövesd edzője, Véber György megnyilvánulása a labdarúgó NB II Keleti csoportjának vasárnapi, Mezőkövesd–Szeged 2011 (2–1) mérkőzése után. Véber a Nemzeti Sportban reagált a vádakra.

A szegedma.hu portál beszámolója szerint Véber György a következőket mondta a Csongrád megyei újságíróknak a mérkőzés után: „A szegedieknek nem nyilatkozok! Tóth Bálint meg a suttyói miatt, meg a csürhe szegedi szurkolók miatt, akiket idehoztatok...”szegedma.hu portál beszámolója szerint Véber György a következőket mondta a Csongrád megyei újságíróknak a mérkőzés után: „A szegedieknek nem nyilatkozok! Tóth Bálint meg a suttyói miatt, meg a csürhe szegedi szurkolók miatt, akiket idehoztatok...”

A szegedi vezetőség kedden összeül, és dönt a válaszlépésről – ezért Tóth Bálint szegedi vezetőedző sem kívánt nyilatkozni az ügyben –, Véber György azonban elmondta véleményét a Nemzeti Sportnak. Idézzük:

„Majd leestem a székről, amikor megláttam, hogy milyen történetet kerekítettek az egészből. Elmondom, mi is történt. A mérkőzés után a mezőkövesdi televíziónak nyilatkoztam, amikor egy másik stáb is odaállította a kameráját. Amikor elárulták, hogy szegediek, azt mondtam – és most szó szerint idézem magam –, »Ne engem kérdezzenek, kérdezzék inkább Tóth Bálint urat, vagy azokat a suttyó szurkolókat, akik a kispad mögül ócsároltak engem!« Tudom én, ez sem szép, de elviselhetetlen volt, amit a szitkozódóktól kaptam. Szegeden születtem, ott nőttem fel, edzői pályafutásom során még egyszer sem »meccseltem« a szülővárosom együttese ellen. Erre a harmincadik másodpercben már mást sem hallottam, mint hogy a k.rva anyám. Logisztikailag felettébb szerencsétlen megoldás, hogy a vendégszurkolók helye éppen a kispadunk mögött van, és remélem, a következő hazai meccsünkre megoldódik végre a helyzet.”

Legfrissebb hírek

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00

Michalecz szerint 10-15 százalékkal csökkennek az átlagbérek az NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 12:01

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50

NB II: Nagykanizsáról igazolt belső védőt a Szeged

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 12:42

NB II: a Mezőkövesd és a Szeged is harmadosztályú gólkirállyal erősített

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:07

NB II: sok távozó a DVTK-nál, a Vidinél, Csákváron és Kécskén, a Kecskemét már öt játékost szerződtetett – átigazolási körkép

Labdarúgó NB II
2026.06.12. 13:57

Pazar gólok az NB II-ben: szavazzon a másodosztály legszebb tavaszi találatára!

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 07:58

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik