NB III: Vietnamba utazott az újra hitelességre vágyó REAC

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.24. 06:58
Vietnamba utazott a REAC labdarúgócsapata. Az NB III Keleti csoportjában szereplő együttes a REAC Sportiskola fiataljaival kedden indult útnak Ázsiába, ahol hatcsapatos tornán vesz részt.

„Néhány héttel ezelőtt a vietnami U23-as válogatott Magyarországon járt, és felkészülési mérkőzést játszottunk egymással – mondta Bucsik István, a REAC klubmenedzsere. – Jól sikerült a találkozó, de a pályán kívül is remek kapcsolat alakult ki a két fél között, ennek köszönhetően a Vietnami Labdarúgó-szövetség nemzetközi tornára hívott meg minket. Forgács József, a REAC, valamint Sági Ferenc, a Sportiskola elnöke úgy döntött, hogy közös együttessel megyünk ki. Ez azt jelenti, hogy a felnőttcsapatból tíz, a sportiskolából pedig nyolc játékos utazik a kerettel, a vezetőedző természetesen Mátyus János.”

„Az útnak óriási jelentősége van a jövőnk szempontjából, s nem csak a kapcsolatteremtés miatt. Egyrészről a klub és a sportiskola közös munkája is előtérbe kerül, s mivel szűk a keret, ezért elsősorban a fiatalokra, az utánpótlásra támaszkodhatunk. Másrészről a közelmúltban megtépázódott a klub becsülete, amit szeretnénk helyreállítani. Nagy károkat szenvedtünk, tudom, nem egyszerű feladat, de minden erőnkkel azon leszünk. Újra hitelesek szeretnénk lenni.”

A REAC november 5-én érkezik haza, de a távollétében sem áll meg az élet az NB III-ban, abban az időszakban két fordulót rendeznek meg.

„A Jászapátival és a Tiszaújvárossal játszanánk a következő két bajnokinkat – mondta Bucsik István. – Mindkét klub rendkívül sportszerűen fogadta a megkeresésünket, és az Magyar Labdarúgó-szövetség is beleegyezett a mérkőzések elhalasztásába, úgyhogy semmi akadálya a vietnami utazásnak.”

 

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik