NB III: ötből öt vereség, 1–12-es gólkülönbség – edzőváltás Komlón

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.09.09. 08:53
Már nem Varga László a labdarúgó NB III Középcsoportjában utolsó helyen álló Komlói Bányász vezetőedzője – adta hírül a klub hivatalos Facebook-oldala.

Mint ismert, a Komló újoncként az előző évadban Varga Balázzsal a kispadon a hatodik helyen végzett a harmadosztály Középcsoportjában. A Szekszárdra távozó tréner helyét édesapja, az addig az utánpótláscsapatnál dolgozó Varga László vette át, akinek irányításával a gárda mind az öt eddigi bajnokiját elveszítette, ráadásul ezeken csupán egy gólt szerzett, s tizenkettőt kapott.

Az új tréner, Igor Teszlics vasárnap a Békéscsaba II ellen debütál.

„A Paks elleni meccs után voltak olyan jelek, hogy ez így nem fog működni – idézi Pintér Attilát, a komlóiak szakosztályvezetőjét a bama.hu. – Igazolások terén igyekeztünk megtenni mindent, mert láttuk, hogy szükség van játékosokra, de az öt vereség egymás után nagyon sok. Muszáj volt valamit lépnünk, így született meg ez a döntés. Ez nem azt jelenti, hogy Varga Lászlót tartjuk felelősnek az eredmények miatt. Amikor leültünk vele, békében sikerült elválnunk, ő is úgy érezte, hogy ez így nem megy. Remélem, már a hétvégén, a Békéscsaba ellen lesz jele a változásnak, mert az egy dolog, hogy az eredmények eddig nem jöttek, de a mutatott játékkal is voltak problémák.”

Pintér az új edzőről elmondta, már régről ismerik, korábban szó volt róla, hogy az utánpótlásban kap munkát Komlón. Eddig szerbiai akadémiákon dolgozott, az utóbbi időben a délvidéki válogatott edzője volt. Egyetlen elvárást fogalmaztak meg vele szemben: bent kell tartania az együttest az NB III-ban.

Az új tréner, Igor Teszlics vasárnap a Békéscsaba II ellen debütál.

„A Paks elleni meccs után voltak olyan jelek, hogy ez így nem fog működni – idézi Pintér Attilát, a komlóiak szakosztályvezetőjét a bama.hu. – Igazolások terén igyekeztünk megtenni mindent, mert láttuk, hogy szükség van játékosokra, de az öt vereség egymás után nagyon sok. Muszáj volt valamit lépnünk, így született meg ez a döntés. Ez nem azt jelenti, hogy Varga Lászlót tartjuk felelősnek az eredmények miatt. Amikor leültünk vele, békében sikerült elválnunk, ő is úgy érezte, hogy ez így nem megy. Remélem, már a hétvégén, a Békéscsaba ellen lesz jele a változásnak, mert az egy dolog, hogy az eredmények eddig nem jöttek, de a mutatott játékkal is voltak problémák.”

Pintér az új edzőről elmondta, már régről ismerik, korábban szó volt róla, hogy az utánpótlásban kap munkát Komlón. Eddig szerbiai akadémiákon dolgozott, az utóbbi időben a délvidéki válogatott edzője volt. Egyetlen elvárást fogalmaztak meg vele szemben: bent kell tartania az együttest az NB III-ban.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

Filkor Attila távozik, új sportigazgatót nevezett ki az NB II-ből kiesett Budafok

Labdarúgó NB II
2026.06.08. 18:17
Ezek is érdekelhetik