Vasas: meghosszabbították a középpályás lejáró szerződését

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.01.22. 09:22
A labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas hivatalos honlapján bejelentette, Király Botond hosszabbított a fővárosi klubbal.

A 24 esztendős középpályás megállapodása a nyáron lejárt volna, ám az angyalföldi klub három évvel hosszabbított vele.

Király Botond Pápán lett profi labdarúgó, majd szerepelt az RKSK-ban, mielőtt a Vasas szerződtette 2016-ban. Az ősszel mindössze négy másodosztályú bajnokin jutott szóhoz: Kis Károly kétszer csereként, Szanyó Károly pedig kétszer kezdőként számított rá. A Magyar Kupában mindhárom találkozón a kezdőcsapat tagja volt, s a DVSC elleni kupabúcsú (1–2) során ő szerezte a Vasas egyetlen gólját.

„Király Botond hároméves szerződéshosszabbításával már a jövő Vasasát is építjük – mondta Domonyai László klubigazgató a vasasfc.hu-nak. Botond a futballnak azt a részét is tudja, amit nem lehet tanítani. Ha továbbra is olyan keményen dolgozik, mint az elmúlt időszakban, akkor sok örömet fog szerezni a Vasas-szurkolóknak.”

„Nagyon örülök, hogy a Vasasnál hosszú távon számolnak velem – így Király Botond. Maximálisan érzem a vezetőedző bizalmát, Szanyó Károly pozitívan áll hozzám, ami jót tesz az önbizalmamnak. Számomra nem volt kérdés, hogy maradok, hiszen nagyon jól érzem magam a klubnál, és az a jövőkép is szimpatikus, amit vázoltak a vezetők. A fiatalokra építik a csapatot, ráadásul támadófocit játszunk, ami motiváló számomra. Teljesítményemmel szeretnék hozzájárulni a csapat minél jobb eredményeihez, bízom benne, hogy rövid időn belül újra NB I-es lesz a Vasas.”

Király Botond Pápán lett profi labdarúgó, majd szerepelt az RKSK-ban, mielőtt a Vasas szerződtette 2016-ban. Az ősszel mindössze négy másodosztályú bajnokin jutott szóhoz: Kis Károly kétszer csereként, Szanyó Károly pedig kétszer kezdőként számított rá. A Magyar Kupában mindhárom találkozón a kezdőcsapat tagja volt, s a DVSC elleni kupabúcsú (1–2) során ő szerezte a Vasas egyetlen gólját.

„Király Botond hároméves szerződéshosszabbításával már a jövő Vasasát is építjük – mondta Domonyai László klubigazgató a vasasfc.hu-nak. Botond a futballnak azt a részét is tudja, amit nem lehet tanítani. Ha továbbra is olyan keményen dolgozik, mint az elmúlt időszakban, akkor sok örömet fog szerezni a Vasas-szurkolóknak.”

„Nagyon örülök, hogy a Vasasnál hosszú távon számolnak velem – így Király Botond. Maximálisan érzem a vezetőedző bizalmát, Szanyó Károly pozitívan áll hozzám, ami jót tesz az önbizalmamnak. Számomra nem volt kérdés, hogy maradok, hiszen nagyon jól érzem magam a klubnál, és az a jövőkép is szimpatikus, amit vázoltak a vezetők. A fiatalokra építik a csapatot, ráadásul támadófocit játszunk, ami motiváló számomra. Teljesítményemmel szeretnék hozzájárulni a csapat minél jobb eredményeihez, bízom benne, hogy rövid időn belül újra NB I-es lesz a Vasas.”

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

Szerbiából igazolt jobbhátvédet az NB II-es Szeged

Labdarúgó NB II
12 órája

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
18 órája

Kölcsönadta fiatal támadóját a Vasas az NB II-es Mezőkövesdnek

Labdarúgó NB II
19 órája

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 22:23

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24
Ezek is érdekelhetik