NB III: nem indul a Vác FC a harmadosztályban

F. B.F. B.
2022.07.01. 07:24
null
Tölgyes Ádám (elöl) és Tóth Milán (hátul) már nem a váciakat fogja erősíteni a következő idényben (Fotó: mtkbudapest.hu)
Bár egy héttel ezelőtt a Vác FC megkapta az NB III-as indulási jogot, a finanszírozási lehetőségek beszűkülése miatt a klub nem tudja vállalni a harmadosztályú indulást a 2022–23-as kiírásban, így a Vác VLSE a Pest megyei I. osztályban indít csapatot, az előző idénybeli U19-es együttesre építve. Emellett a Nógrád megyei I. osztályból feljutó Bánk-Dalnoki Akadémia új néven Vácon játssza majd hazai meccseit – tudta meg a Nemzeti Sport.

 

A váciak közleménye úgy fogalmaz, hogy a klub vezetői az elmúlt időszakban folyamatosan keresték a megoldást, de sem cégek, sem az önkormányzat nem nyújtott segítő kezet, így a többségi tulajdonos Vác VLSE nem látja az NB III-es működéshez szükséges fedezetet.

A város viszont nem marad felnőttfutball nélkül, két tényező miatt sem. A Nógrád megyei I. osztályból feljutó Bánk-Dalnoki Akadémia a következő idényben – egy együttműködés keretében – Vácon fogja játszani NB III-as hazai mérkőzéseit, mégpedig Bánk-Dalnoki-Vác VLSE néven. A váciaknak tehát együttműködési szerződése van a bánkiakkal, amely a váci stadion biztosítása mellett kiterjed a játékosokra is, ennek értelmében több, az előző idényben a váciak NB III-as keretéhez tartozó labdarúgó kaphat náluk lehetőséget.

A Vác FC helyett pedig az alapvetően utánpótlás-neveléssel foglalkozó egyesület, a Vác VLSE a Pest megyei I. osztályban indít csapatot, az előző idénybeli U19-es együttesére építve. A nevezést már be is adták és reményeik szerint az MLSZ Pest megyei Igazgatósága el is fogadja azt.

A 1994-ben NB I-es bajnoki címet szerző váciakat az előző másfél évben a korábbi sikeredző, Csank János irányította a harmadosztályban. A csapat a május végén befejeződött kiírásban 39 ponttal a bennmaradást érő 16. helyen végzett az NB III Közép-csoportjában.

A Vác FC visszalépése miatt egy hely kiadó az NB III-ban. A feltöltési sorrendben a legjobb kieső, a Komárom VSE következik, amelyet az MLSZ felkért az indulásra.

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2026.06.25. 23:56

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 16:34

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 13:45

Horváth Ferenc szerződését meghosszabbította az NB III-as Tatabánya

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:46

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

Ismét NB III-as klubnál vállalt munkát Csizmadia Csaba

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 11:54

Aranyos Imre élete ajándékának tekinti, hogy Csank János keze alatt futballozhatott

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 07:14

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05
Ezek is érdekelhetik